Lodowisko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu w dniu 18 grudnia br. gościło uczestników imprezy sportowej pn.: „Świąteczny Zawrót Głowy na Łyżwach”. W projekcie realizowanym wspólnie przez MUKS Podkarpacie Jedlicze oraz Gminę Jedlicze udział wzięło stu uczestników.
Zmagania polegały na przejechaniu czterech okrążeń lodowiska, gdzie ważny był czas pokonania wyznaczonego dystansu. Zawody odbyły się w 10 kategoriach wiekowych (w przedziale klas 4-8) oraz z podziałem na chłopców i dziewczyny.
Każdy otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach puchary. Następnie na wszystkich czekał poczęstunek.
W zawodach udział wzięły szkoły:
- Szkoła Podstawowa w Jedliczu,
- Szkoła Podstawowa w Potoku,
- Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żarnowcu.
Rywalizacja była bardzo zacięta i co najważniejsze przebiegała w atmosferze Fair Play. W części edukacyjnej odbyła się pogadanka mająca na celu ukazanie wpływu nadużywania alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych na zdrowie człowieka, w szczególności na młodzież. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli Wiceburmistrz Gminy Jedlicze - Katarzyna Bęben oraz nauczyciele wychowania fizycznego z SP Jedlicze. Projekt został zrealizowany dzięki dotacji z Gminy Jedlicze. Nad prawidłowym przeprowadzeniem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Beata Wosiewicz, Elżbieta Pitrus oraz Piotr Bril.
Galeria zdjęć: link
Wyniki:
Klasa 4 – dziewczęta:
1 m. - Nadia Zahorska,
2 m. - Lena Smolik,
3 m. - Anita Furtek.
Klasa 4 – chłopcy:
1 m. - Szymon Winiarski,
2 m. - Igor Żychowski,
3 m. - Aleks Garbacik.
Klasa 5 – dziewczęta:
1 m. - Zuzanna Peszko,
2 m. - Nadia Baran,
3 m. - Zuzanna Kic.
Klasa 5 – chłopcy:
1 m. - Dorian Kobak,
2 m. - Michał Duda,
3 m. - Antoni Lubaś.
Klasa 6 – dziewczęta:
1 m. - Maja Macnar,
2 m. - Nikola Wojnar,
3 m. - Aniela Skóra.
Klasa 6 – chłopcy:
1 m. - Szymon Ciupa,
2 m. - Norbert Smoleń,
3 m. - Illia Serhiiev.
Klasa 7 – dziewczęta:
1 m. - Aleksandra Garbacik,
2 m. - Maja Kiełtyka,
3 m. - Joanna Maciaszkiewicz.
Klasa 7 – chłopcy:
1 m . - Oliwier Peszko,
2 m. - Krzysztof Leniek,
3 m. - Jakub Zborowski.
Klasa 8 – dziewczęta:
1 m. - Monika Mróz,
2 m. - Gabriela Gomółka,
3 m. - Blanka Trybus.
Klasa 8 – chłopcy:
1 m. - Kajetan Giemza,
2 m. - Oskar Zygmunt,
2 m. - Mikołaj Nowak.
Realizacja Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani dla Gminy Jedlicze na lata 2022-2025.