Dobra współpraca przynosi znakomite rezultaty! A do takich należy zaliczyć kolejne dofinansowanie jakie wpłynie do Gminy Jedlicze, z czego skorzystają nasi mieszkańcy, w tym przypadku dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.
Z ogromną radością pragniemy poinformować Państwa, iż dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, całej społeczności SP w Jedliczu na czele z Dyrektorem Jolantą Smarzowską i dobrej współpracy z Burmistrzem Gminy Jedlicze Jolantą Urbanik, pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 74 925, 03 zł na utworzenie w jedlickiej szkole pracowni dotyczącej odnawialnych źródeł energii! Maksymalna kwota dofinansowania wyniosła 75 000, 00 zł.
O tym, jak bardzo młodzież wyczekuje przyjaznego miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych świadczy poniższy, mający pozytywny wydźwięk filmik EKO-Jedliczaki:
We wtorek 27 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość podpisania umów z przedstawicielami organów prowadzących szkoły. Gminę Jedlicze reprezentowała Burmistrz Jolanta Urbanik, która parafowała umowę w obecności Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adama Skiby.
W ramach ww. przedsięwzięcia planowany jest zakup niezbędnych materiałów remontowych oraz umeblowania jednej z klasopracowni w SP w Jedliczu, ponadto zaplanowano zakup pomocy naukowych takich jak: klocki, zestawy edukacyjne, plansze dydaktyczne, laptop oraz monitor interaktywny w celu dostosowania nowoutworzonej klasopracowni do prowadzenia zajęć o tematyce związanej z odnawialnymi źródłami energii. Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na październik br.
W wydarzeniu udział wzięli także Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz podkarpaccy parlamentarzyści: posłowie na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Jerzy Paul, Adam Śnieżek, Kazimierz Gołojuch, Fryderyk Kapinos oraz senator RP Zdzisław Pupa.
Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.