Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej Dawid Jaskółka uzyskał tytuł laureata przedmiotowego konkursu z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.
Pierwsze sukcesy w dziedzinie matematyki Dawid odnotował, będąc uczniem klasy trzeciej. W roku 2018 otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur Matematyczny". Jako uczeń klasy czwartej poprawił swój wynik w „Kangurze” uzyskując wynik bardzo dobry ( odpowiednik drugiego miejsca). W tym samym roku odniósł również sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik matematyczny”- wynik bardzo dobry oraz zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Moderówce. Jako piątoklasista utrzymał na poziomie wyniku bardzo dobrego swoją lokatę w kolejnej edycji „Alfika”.
W czasie nauczania zdalnego możliwości rywalizacji w konkursach matematycznych w formie stacjonarnej nie były realne, jednak Dawid z zaangażowaniem uczestniczył w zajęciach kółka matematycznego w formie online, ciągle poszerzając swoje dotychczasowe umiejętności matematyczne. Po powrocie do zajęć stacjonarnych w szkole systematycznie uczestniczył w zajęciach rozwijających z matematyki prowadzonych przez p. Beatę Świątek.
Jego zainteresowania tą dziedziną wiedzy przekładały się na aktywność i czynny udział w każdych dodatkowych spotkaniach z nauczycielem. Rozumiał również potrzebę pracy własnej w domu. To wszystko zaowocowało ogromnym sukcesem i przyniosło nagrodę w postaci zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz otworzyło drzwi do każdej szkoły ponadpodstawowej.
Gratulujemy Dawidowi tego wspaniałego sukcesu i życzymy dalszych pozytywnych doświadczeń w rozwijaniu się w tej dziedzinie wiedzy.
SP w Jedliczu