Dni Jedlicza 2025 z Projektem: „Skuteczne wdrożenie programu ochrony powietrza dla województwa podkarpackiego z uwzględnieniem problemu ubóstwa energetycznego: „Podkarpackie – żyj i oddychaj”.
W niedzielę 13 lipca br. podczas drugiej odsłony Dni Jedlicza na Placu Targowym Mój Rynek
w Jedliczu odbyła się kampania informacyjno-edukacyjna dla mieszkańców naszej gminy realizowana w ramach Projektu partnerskiego LIFE Podkarpackie, działania prowadzone były przez doradcę ds. powietrza i energii.
W ramach wydarzenia mieszkańcy mieli okazję m.in.:
- Uzyskać porady dotyczące uchwały antysmogowej
- Dowiedzieć się o terminach wymiany wysokoemisyjnych kotłów na paliwa stałe
- Uzyskać informacje na temat programów priorytetowych m.in. Czyste Powietrze, Mój Prąd
- Zwiększyć swoją wiedzę w zakresie ochrony powietrza
- Zapoznać się z podstawowymi założeniami realizowanego przez Gminę Jedlicze Projektu: „Skuteczne wdrożenie programu ochrony powietrza dla województwa podkarpackiego z uwzględnieniem problemu ubóstwa energetycznego: „Podkarpackie – żyj i oddychaj”.
Każda osoba odwiedzająca stoisko doradcy uzyskała porady oraz informacje mające na celu wzrost świadomości w zakresie ochrony powietrza, otrzymała materiały informacyjno-edukacyjne w postaci ulotek oraz ekologiczne gadżety.
Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w troskę o czyste powietrze.
Przypominamy iż, Projekt: „Skuteczne wdrożenie programu ochrony powietrza dla województwa podkarpackiego z uwzględnieniem problemu ubóstwa energetycznego: „Podkarpackie – żyj i oddychaj” realizowany jest przy dofinansowaniu z programu LIFE Unii Europejskiej oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie LIFE22-IPE-PL-LIFE Podkarpackie/101103531. Główne założenia projektu LIFE Podkarpackie to m.in. ograniczenie ubóstwa energetycznego, pomoc w dostępie do zewnętrznych, źródeł finansowania inwestycji, system racjonalnego zarządzania energią, zwiększenie świadomości ekologicznej w tym szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska, jak również rozwój narzędzi planistycznych, czyli uwzględnienie aspektów związanych z poprawą jakości powietrza i efektywnością energetyczną w gminnych dokumentach strategicznych.