Miniona niedziela w Gminie Jedlicze obfitowała w wydarzenia kulturalne! Świętojanki z OSP Piotrówka oraz Noc Świętojańska w Długiem zgromadziły mieszkańców, by wspólnie świętować najkrótszą noc w roku. Tradycyjne obrzędy, muzyka, przepyszne jedzenie oraz ognisko to wszystko czekało na przybyłych gości.
Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, wśród których znaleźć mogliśmy m.in: konkurs wicia wianków, przeróżne gry i zabawy, pokazy żołnierskie, czy prezentację walki wręcz. To tylko część atrakcji, które czekały na przybyłych gości. Atmosfera pełna pozytywnej energii sprawiła, że obydwie imprezy cieszyły się zainteresowaniem oraz serdecznym przyjęciem przez mieszkańców.
To nie koniec niedzielnych atrakcji w naszej gminie. Babski Młyn zaprosił wszystkich na "Ciuch lubi ruch. Wydarzenie nasycone wilekoma atrakcjami zorganizowane zostało w Dworze Stojowskich w Jaszczwi, a cała akcja miała charakter charytatywny. Całkowity dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kubusia, mieszkańca Jaszczwi.
Zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnych wydarzeń: link