Środa 12 maja 2021
imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Aktualności

Informacja dla osób korzystających z nieodpłatnej pomocy prawnej

maj
11

Od dnia 10 maja br. przywrócone zostaje funkcjonowanie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w trybie stacjonarnym.

Z porad prawnych, będzie można skorzystać osobiście podczas wizyty w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej lub, gdy beneficjent pomocy wyrazi taką potrzebę, zdalnie za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefonuje wykonawca).

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Oddali hołd zamordowanemu policjantowi z Raciborza

maj
07

W piątek, 7 maja,  funkcjonariusze z Jedlicza oraz strażacy-ochotnicy z terenu gminy zebrali się w samo południe na parkingu przy miejscowym Komisariacie Policji, aby oddać hołd tragicznie zmarłemu młodszemu aspirantowi Michałowi Kędzierskiemu, który 4 maja zginął podczas służby w wieku 43 lat.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Czteroletni Alan z Długiego potrzebuje pomocy! Razem możemy więcej!

maj
07

Spokojne życie rodziny Kudroniów z Długiego zmieniło się diametralnie na początku kwietnia. Tuż po Świętach Wielkiej Nocy, pani Agnieszka i pan Daniel usłyszeli diagnozę lekarską dotyczącą choroby ich syna Alanka, która brzmiała: ostra białaczka limfoblastyczna. Radosny i dzielny chłopczyk oraz jego rodzice potrzebują wsparcia!

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Muzyczne prezentacje uczniów Ogniska Muzycznego

maj
07

Czy mógłby istnieć świat bez muzyki? Raczej tak, jednak byłby on zdecydowanie smutniejszym miejscem. Muzyka jest nie tylko prostą rozrywką, lecz również nośnikiem wyższych emocji i sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością.

Uczniowie Ogniska Muzycznego, mimo pandemii doskonalili swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych pod okiem instruktorów muzyki Jana Radonia i Waldemara Moskala. Systematyczna praca, zaangażowanie i zdolności muzyczne wpływają na efekty, które będziemy mogli usłyszeć w nagraniach umieszczanych co tydzień na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Program Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”

maj
06

W bieżącym roku Gmina Jedlicze otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” w wysokości 10.000,00 zł. Dzięki Programowi Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” przeprowadzone zostaną zajęcia nauki pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Jedlicze. Program obejmie łącznie 90 uczniów podzielonych na 6 grup ćwiczebnych, z których każda liczyć będzie maksymalnie 15 osób.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

maj
05

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To zaburzenie rozwojowe, które objawia się obniżeniem funkcji intelektualnych. Często wiąże się to z trudnościami w nauce, porozumiewaniu się, wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego oraz uzyskiwaniu kompetencji społecznych. Dzień Godności to możliwość przypomnienia społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są takimi samymi ludźmi jak wszyscy - tak samo kochają, bawią się, płaczą, cierpią i walczą ze swoimi słabościami.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

maj
04

Gminne uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która była koncelebrowana w Kościele Parafialnym w Jedliczu. Następnie w asyście przedstawicieli władz samorządowych na czele z Burmistrzem Jolantą Urbanik, radnych, sołtysów, kapłanów, GOK, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańców przemaszerowano wspólnie pod budynek Urzędu Gminy, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca twórców Konstytucji 3 Maja. Serdeczne podziękowanie za pomoc w zabezpieczeniu uroczystości składamy strażom OSP z terenu Gminy Jedlicze oraz policjantom z Komisariatu Policji w Jedliczu.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności