Niedziela 20 czerwca 2021
imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem „Książka – drzwi do wyobraźni”

W dniu 8 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie pt. „Książka – drzwi do wyobraźni”, które poprowadził Paweł Kopijer – pisarz powieści fantasy ukazujących się w serii „Kroniki Dwuświata”. Spotkanie miało formę hybrydową, co oznacza, że stacjonarnie w wydarzeniu uczestniczyły klasy szóste, a ponadto wszyscy zainteresowani mogli śledzić transmisję on-line na fanpage’u biblioteki.

W pierwszej części wystąpienia pisarz, aby wprowadzić w klimat świata fantasy, magii i miecza, wyświetlił krótki film - zwiastun cyklu „Kroniki Dwuświata”. Paweł Kopijer opowiedział o książkach swojego autorstwa, zachęcając uczniów do ich przeczytania, omówił cechy charakterystyczne dla literatury fantasy, główne postacie i najważniejsze wątki w tych powieściach. Wprowadzeniem do gry zespołowej była prezentacja uniwersum książki. Następnie uczestnicy przystąpili do quizu, w którym wykazali się zdobytą wiedzą. Zwycięska drużyna uzyskała 16 punktów i została nagrodzona drobnymi upominkami.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość rozmowy z autorem. Odbyło się też głosowanie w plebiscycie na najciekawszą postać fantasy „Kronik Dwuświata”.

„Książka – drzwi do wyobraźni” – spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem  było zorganizowane przez GBP w Jedliczu w ramach realizowanego w 2021 roku projektu „Książka – Moja Pasja” dofinansowanego z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

GBP w Jedliczu

Słownik: