Sobota 27 lutego 2021
imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda

Inwestycje i remonty

Remonty w placówkach oświatowych

st.
27

Gmina Jedlicze systematycznie poprawia warunki lokalowe w swoich placówkach oświatowych. W ostatnim okresie w szkołach i przedszkolach  wykonano szereg prac remontowych oraz konserwatorskich, które wpłyną na poprawę komfortu nauki i pracy. W Samorządowym Przedszkolu w Jedliczu odnowione zostało wejście główne oraz wymieniono tablicę rozdzielczą i instalację elektryczną na parterze budynku. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Poprawiliśmy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w Jedliczu

st.
21

Od grudnia 2020r. użytkownicy drogi gminnej wiodącej z centrum Jedlicza przez ulicę Dubisa i 1000-lecia do drogi gminnej, mogą czuć się bezpieczniej. Dzięki ulepszeniu infrastruktury bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym polegającym na przebudowaniu dwóch przejść dla pieszych, zamontowaniu podświetlanej sygnalizacji, dostosowaniu chodnika dla niewidomych poprzez montaż płyt dotykowych, oraz poprawie widoczności nawierzchni pasów na drodze, zostały zniwelowane zagrożenia w ruchu drogowym.

Posted By redaktor czytaj dalej

Uroczyste otwarcie remizy w Moderówce po remoncie

st.
19

W sobotę, 16 stycznia br. w Moderówce odbyła się ważna uroczystość dla miejscowej społeczności, a szczególnie dla strażaków, bowiem dokonano otwarcia remizy po przeprowadzonym remoncie, w ramach którego wymieniono podłoże na posadzkę epoksydową, odświeżono ściany i zmieniono oświetlenie.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Wyremontowano drogi w Moderówce i Podniebylu

st.
05

Sprzyjająca aura pozwoliła na sprawne przeprowadzenie prac w infrastrukturze drogowej. W grudniu minionego roku dokonano odbioru zadań dotyczących remontów kolejnych zniszczonych dróg gminnych. Tym razem poprawiono warunki jazdy na odcinkach w miejscowościach Moderówka i Podniebyle. 

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Fotoradar w Moderówce

gru.
31

Ma działanie prewencyjne, a pod groźbą surowego mandatu studzi zapędy kierowców lubiących szybką jazdę i co najważniejsze wpływa na poprawę bezpieczeństwa w pobliżu szkoły i przejścia dla pieszych, gdzie często łamane są przepisy i dochodzi do tragicznych wypadków. W dniu wczorajszym, tj. 30 grudnia 2020 r. swoją „pracę” rozpoczął fotoradar w Moderówce przy Drodze Krajowej nr 28.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Gmina Jedlicze skuteczna w pozyskiwaniu środków

gru.
22

Prawie 3 miliony złotych trafi do Gminy Jedlicze w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych! To wielki sukces, gdyż zdobyliśmy najwięcej spośród wszystkich gmin powiatu krośnieńskiego. Gmina Jedlicze wnioskowała o kwotę  2 550 000, 00 zł na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Długie. Pozyskaliśmy na ten cel wsparcie w wysokości 2 000 000, 00 zł.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Odnowiona kuchnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi

li.
23

Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz środkom z budżetu Gminy Jedlicze udało się przeprowadzić niezbędny remont kompleksu kuchennego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 128 477,22 zł.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Inwestycje i remonty