Sobota 27 lutego 2021
imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda

Kultura

„W baśniowym świecie braci Grimm” - konkurs czytelniczy dla klas III-IV

lt.
25

W 235. rocznicę urodzin Wilhelma Grimma, Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara zaprasza uczniów klas III-IV ze szkół podstawowych z terenu Gminy Jedlicze do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Ma on na celu popularyzację czytelnictwa oraz pogłębienie wiedzy dotyczącej biografii oraz twórczości Wilhelma i Jakuba Grimm.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Konkurs „Literackie Walentynki” rozstrzygnięty

lt.
19

„Literackie Walentynki” to konkurs, który był adresowany do uczniów klas IV-VIII ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jedlicze zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara. Zadaniem uczestników było wskazanie partnera do podanego bohatera i odgadnięcie tytułu oraz autora książki, w której owa para się pojawia.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Koncert Zimowy w Kościele Parafialnym w Jedliczu

lt.
03

W dniu 31 stycznia br. w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego w Jedliczu odbył się koncert wokalno -instrumentalny, podczas którego rozbrzmiewały polskie kolędy. Zebrani tego wieczoru w świątyni wysłuchali również utworów Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego i innych kompozytorów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Posted By redaktor czytaj dalej

Randka w ciemno z książką

lt.
03

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu – filia w Dobieszynie zaprasza do udziału w akcji „Randka w ciemno z książką”, która odbędzie się w dniach 9-11 lutego br. Przyjdź, wybierz książkę i zakochaj się w czytaniu!

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Na książkę i miłość zawsze jest czas!

lt.
03

Takie hasło promuje Internetowy Konkurs Walentynkowy organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedliczu. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII z terenu Gminy Jedlicze i ma na celu popularyzację czytelnictwa, pogłębienie wiedzy dotyczącej literatury oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi źródłami informacji. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2021 online

st.
29

Kolędowanie to piękna tradycja, która zbliża ludzi, buduje więzi, daje poczucie bliskości i wspólnoty. W dobie pandemii, kiedy nie możemy spotykać się w większym gronie i pośpiewać razem, Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zachęcił do kolędowania online. Mimo nietypowej formy, nie zabrakło chętnych do kultywowania jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Wyniki konkursu plastycznego ”Upominek dla Babci i Dziadka"

st.
29

Przed tygodniem przeżywaliśmy wspaniałe i ważne święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przy tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprosił dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na pomysłowy upominek dla tych szanownych jubilatów. Właśnie poznaliśmy wyniki.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura