Niedziela 19 lutego 2017
imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Kultura

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Modelarze z Jedlicza na konkursie w Sanoku

lt.
10

Na przełomie stycznia oraz lutego 2017 r. odbyła się 31 edycja jednej z największych imprez modelarskich w naszym regionie. Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Sanoku organizowany przez Osiedlowy Dom Kultury PUCHATEK i animatorów sanockiego modelarstwa zaliczany jest do  najstarszych imprez tego typu w Polsce. Podczas tegorocznej edycji wystartowało 41 zawodników, którzy wystawili do konkursu 150 przygotowanych przez siebie modeli. Wśród nich nie zabrakło modelarzy z gminy Jedlicze.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Wyjątkowa szabla na 70 urodziny

lt.
07

Urząd Gminy w Jedliczu odwiedził Stanisław Stopkowicz, o którym mówi się, że jest ostatnim płatnerzem w regionie. Artysta zaprezentował swoje najnowsze dzieło, wykonane dla uczczenia obchodzonych właśnie przez niego siedemdziesiątych urodzin. 
To miała być wyjątkowa szabla, jakiej do tej pory nie stworzyłem – mówi Pan Stanisław Stopkowicz.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Koncert Chucka Fraziera w Jedliczu

st.
31

W ramach Muzycznej Sceny Rozmaitości, dla licznie zgromadzonej publiczności w sali GOK wystąpił znany amerykański wokalista, gitarzysta i kompozytor Chuck Frazier. Na dorobek muzyczny artysty składa się m.in.  ponad 50 projektów, w których udzielał się jako muzyk sesyjny. Twórczość Chucka stanowi swoistą mieszankę  funky, soulu, bluesa i jazzu. Muzykowi towarzyszyło dwóch wybitnych polskich instrumentalistów perkusista Artur Malik i basista Jacek Chruściński . 

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Ferie zimowe z Plastusiem

st.
30

„To jest Plastuś – malutka pocieszka, co w piórniku bardzo lubi mieszkać i każdemu życzy jak najlepiej, kto go tylko potrafi ulepić!”

Takiego przyjaciela mogli poznać wszyscy, którzy wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedliczu pt. „Ferie zimowe z Plastusiem”. A chętnych nie brakowało. Dla dzieci zostało przygotowanych szereg różnych zajęć – rysowanie, kolorowanie, wycinanie, lepienie z plasteliny. Nie zabrakło też oczywiście czytania oraz oglądania na dużym ekranie kolejnych losów bohatera. Dzieci mogły poczuć się jak w kinie. Przez wszystkie zajęcia towarzyszył dzieciom pamiętnik, który same zrobiły i którego kartki skrzętnie zapisywały. Fantazja i wyobraźnia dzieci nie zna granic, o czym mogliśmy się przekonać podczas lepienia figurki Plastusia.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Opłatek w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu

st.
24

W atmosferze Bożego Narodzenia, w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Żarnowcu odbyło się spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Sekretarz Gminy Jedlicze Barbara Korzeniowska, Koordynator do spraw projektów Unii Europejskiej Anna Lubaś, Zastępca Dyrektora SPGZOZ Jedlicze doktor Artur Stachowicz, sołtys Żarnowca Jan Krajewski.

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Sukcesy modelarzy z Gminy Jedlicze na Sikorski Model Show

st.
23

W sobotę 14 stycznia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli odbył się V ogólnopolski konkurs modelarski Sikorski Model Show. Zgłoszonych zostało ponad 500 modeli z całej Polski. Prace konkursowe oceniane były przez profesjonalne jury, któremu przewodniczył Tadeusz Wroński. Imprezie towarzyszyły wykłady, prezentacje i pokazy o charakterze historycznym i militarnym.

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura