Niedziela 8 grudnia 2019
imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Kultura

Sukcesy tancerzy GOK na XIX Ogólnopolskich Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych w Jaśle

gru.
06

30 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury odbyły się XIX Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne. W tym roku na jasielskiej scenie mogliśmy zobaczyć 120 prezentacji – zespoły oraz duety i soliści. Tancerze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I (7 - 11 lat), II (12 - 15 lat) i III (16 - 20) lat oraz w dwóch kategoriach tanecznych: inscenizacja taneczna i taniec nowoczesny. Komisja artystyczna w składzie: Monika Godek (Kraków), Dominika Machnik (Kraków), Katarzyna Łukowicz (Rzeszów) po obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznała: 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

III Powiatowy Konkurs Kronik OSP

gru.
06

22 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury - Dworze Szeptyckich w Korczynie odbył się III Powiatowy Konkurs Kronik OSP. Jury w składzie: dr Tadeusz Łopatkiewicz (etnograf, regionalista), Dorota Pec (Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Korczynie), Andrzej Kołder (kustosz Muzeum Zamkowego i Muzeum w Kopytowej), Wojciech Tomkiewicz (Dyrektor GOK w Korczynie) zapoznało się z 22 tomami kronik przedstawionych przez 14 jednostek OSP.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Andrzejki w Potoku

gru.
03

27 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedliczu filia w Potoku odbyły się Andrzejki, w których udział wzięli młodzi czytelnicy. Na kilkanaście minut biblioteka zmieniła się w magiczne miejsce. Przy blasku świec dzieci miały wywróżyć sobie przyszłość, poznając tradycję wróżb andrzejkowych. Rzucając do miski monetą można było dowiedzieć się czy będzie dopisywało szczęście a wbijając szpilkę w duże serce, można było poznać imię swojego wybranka. Sposobów na wróżby było kilka. Wieczór pełen magii okazał się wspaniałym sposobem na spędzenie listopadowego wieczoru, który zakończył słodki poczęstunek.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Zajęcia modelarskie – GBP Filia w Żarnowcu

gru.
03

Dnia 29.11. 2019 r. w GBP Jedlicze Filia Żarnowiec grupa czytelników rozpoczęła sklejanie modelu okrętu podwodnego Submarine Class 214. W trakcie zajęć przy pomocy bibliotekarza nauczyli posługiwania się różnymi narzędziami modelarskimi, sposobami obróbki tworzyw sztucznych i papieru. Przy okazji zajęć czytelnicy mogli zapoznać się z książkami na temat marynistyki i historii Wojska Polskiego.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Katyń – zbrodnia, która miała być zapomniana

li.
22

15 listopada  2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu przeprowadzone zostały warsztaty historyczne pt. „Katyń – zbrodnia, która miała być zapomniana”.  Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Kyc, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu. Na spotkaniu omówiono charakter zbrodni, miejsca pochówków oraz działania emigracji polskiej na rzecz ujawienia prawdy. Młodzież  miała okazję zapoznać się z faktami których nie ma w Internecie, zobaczyć stare fotografie oraz dokumenty. Uczniom przekazane zostały kluczowe wartości takie jak: patriotyzm, wolność i miłość do ojczyzny.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura