Poniedziałek 30 listopada 2020
imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Sport

Obóz sportowy narciarzy MUKS

li.
05

Młodzi narciarze z MUKS Podkarpacie Jedlicza w dniach 13-23 października br.  przebywali na obozie sportowym w Zakopanem dzięki dofinansowaniu z Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej. Treningi odbywały się systematycznie dwa razy dziennie. Mimo topniejącego śniegu udało się przeprowadzić trening na  Butorowym Wierchu. Narciarze z Jedlicza dużo trenowali na trasach nartorolkowych  Centralnego Ośrodka Sportu Zakopane oraz chodzili po szlakach górskich - Nosal, Kuźnice, Gubałówka, Chochołów.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Deszczowe ściganie na nartorolkach

paź.
20

Niedzielne opady deszczu nie zniechęciły miłośników biegania na nartorolkach do startu w Ogólnopolskich Zawodach na trasie prowadzącej z Jedlicza do Długiego. Do walki o najwyższe laury stanęła ponad setka uczestników podzielona na czternaście kategorii wiekowych, gdzie najmłodszy z zawodników miał zaledwie trzy lata. Obowiązywał styl dowolny i start interwałowy. Sportowcy ścigali się na dystansach od dwustu metrów do trzech kilometrów. Nad profesjonalnym pomiarem czasu czuwała firma PifSport. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również punktacja drużynowa, w której zwyciężył MUKS Podkarpacie Jedlicze przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne i UKS Wierchy.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Kolarze sekcji GOSiR Jedlicze Team na czele klasyfikacji generalnej

paź.
14

Na pięknie położonej trasie w Dukli - Park Dukielski, 4 października 2020 r. odbyły się finałowe zawody Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Były to już piąte zawody z tego cyklu. Wcześniejsze edycje odbyły się w Wietrznie, Łysej Górze, Bóbrce oraz Długiem. Na starcie oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników sekcji kolarskiej GOSiR Jedlicze Team. Były to prawdopodobnie ostatnie zawody, jakie odbyły się w tym sezonie z udziałem naszych zawodników.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Sukcesy biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu

paź.
14

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się 8 października br. w jedlickim parku. W zmaganiach młodzieży udział wzięło 5 sztafet dziewcząt i 4 sztafety chłopców, a w biegach dzieci po 7 sztafet dziewcząt i chłopców. Każda sztafeta składała się z 6 uczniów danej szkoły, a dystans z jakim musieli się zmierzyć zawodnicy wynosił 800 metrów dla IMS oraz 600 metrów dla ID. Wyniki uzyskane podczas zawodów.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

III Runda Pucharu Rzeszowskiego Okręgu Łuczniczego w Moderówce

paź.
07

W sobotę i niedzielę 3 i 4 października 2020 r., na stadionie w Moderówce odbyła się finałowa - III Runda Pucharu Rzeszowskiego Okręgu Łuczniczego. Zawody te, zorganizowane już czwarty rok z kolei, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Zarządu ŁUKS Jedlicze oraz wsparciu Burmistrza Gminy Jedlicze, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego, klubu sportowego LKS Moderówka, a także rodziców i członków sekcji, na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń sportowych organizowanych w naszej gminie.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kolejne sukcesy kolarzy sekcji GOSiR Jedlicze Team

wrz.
23

Miniony weekend obfitował w organizację licznych zawodów w kolarstwie górskim, w których oczywiście nie zabrakło naszych reprezentantów. Trzecia, finałowa edycja najbardziej wymagającego cyklu  zawodów  w kolarstwie górskim  w Polsce  odbyła się w minioną niedzielę 13.09.2020r. w Wałbrzychu. W tym roku zawody wpisane zostały w międzynarodowym kalendarzu unii kolarskiej UCI jako wysoka kategoria C3, co zdecydowało że na liście startujących znalazły się krajowe i zagraniczne gwiazdy kolarstwa górskiego.

Słownik: 
Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze – Długie 2020

wrz.
11

W sobotę 5 września br. w Długiem, odbyły się  już po raz dziesiąty Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Zmagania kolarzy podobnie jak w zeszłym roku zorganizowane zostały w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Wystartowało łącznie 98 zawodników, którzy rywalizowali w 17 kategoriach wiekowych. Każda z kategorii miała do pokonania inny dystans, dostosowany do wieku startujących. Tegoroczna edycja cieszyła się sporym powodzeniem, zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. Otwarcia zawodów dokonali Dyrektor PKO Bank Polski o/Jedlicze Pan Piotr Waśko oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Pan Wojciech Florczak.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Sport