Niedziela 5 lipca 2020
imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Aktualności

Informacja GOPS dotycząca świadczeń DOBRY START "300+" oraz "500+"

lp.
02

DOBRY START - „300 +”

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie „DOBRY START”  tylko drogą elektroniczną na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 roku życia.

Od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia.

Wnioski elektroniczne można składać przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl, lub przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS

Słownik: 
Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Jedliczanki w Finale Mistrzostw Polski 4-ek siatkarskich Kinder Sport

lp.
01

Po powolnym powrocie do rozgrywek sportowych znakomicie spisały się na zawodach młode siatkarki - uczennice SP w Jedliczu. W Finale Wojewódzkim 4-ek siatkarskich, który odbył się 24 czerwca w Rzeszowie, podopieczne trenerki Pani Beaty Wosiewicz zdobyły złoty i brązowy medal. To ogromny sukces. Zawodniczki dzięki niemu wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nawałnice nad Gminą Jedlicze - gdzie uzyskać pomoc?

cz.
29

Po nawałnicach, który przeszły nad Gminą Jedlicze w sobotnią noc mamy chwilę oddechu. Nasi strażacy pracowali bez przerwy ponad 24 godziny i za to należą im się gorące podziękowania. Pokazali wielką siłę, jedność i walkę o naszych mieszkańców. Tutaj żadne słowa nie wystarczą, żeby okazać to uznanie, a spisali się rewelacyjnie – mówi Burmistrz Jolanta Urbanik. Nasze jednostki pracowały nie tylko na terenie Gminy Jedlicze, ale były dysponowane z pomocą do sąsiednich gmin.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Ruszył program „Sportowe Wakacje +”

cz.
25

W związku z ogłoszonym przez Ministra Sportu otwartym konkursem ofert na dofinansowanie zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych w ramach zadania „Sport dla wszystkich”, uprzejmie informuję, że o przyznanie dofinansowania na realizowane w ramach programu zadania, mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, to jest związki, stowarzyszenia, fundacje.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Konkurs ofert Województwa Podkarpackiego „Mecenat Kulturalny” – II edycja

cz.
25

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury w 2020 roku. Oferty mogą składać podmioty prowadzące działalność statutową w zakresie kultury, w tym organizacje pozarządowe, osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku państwa do Kościoła Katolickiego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy o sporcie.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Integracyjny Bieg Sztafetowy Zjedliczeni

cz.
24

Za nami pierwszy Integracyjny Bieg Sztafetowy Zjedliczeni, którego organizatorem było Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Wojtek MTB, a współorganizatorami Gmina Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Trasa prowadziła przez miejscowości  Gminy Jedlicze, a bieg miał charakter towarzyski, bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Start i meta ulokowane zostały przy Dworze Stojowskich w Jaszczwi.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Informacja o sytuacji na terenie Gminy Jedlicze w związku z intensywnymi opadami

cz.
23

Od kilku dni na terenie całego kraju mamy sytuację kryzysową na skutek burz, ulewnych deszczów i wezbrania rzek. W związku z intensywnymi opadami oraz przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Jasiołka podjęliśmy działania mające na celu ograniczenie skutków wezbrania rzeki. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych brały udział w zabezpieczaniu budynków mieszkalnych oraz miejsc newralgicznych w pobliżu koryta rzeki.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności