Środa 29 stycznia 2020
imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Aktualności

Ferie zimowe z GOSiRem

st.
22

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. W ramach tegorocznego programu „FERIE ZIMOWE 2020 z GOSiRem” – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował blok imprez sportowo-rekreacyjnych dostosowanych do potrzeb dzieci i młodzieży. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, począwszy od zajęć na basenie, lodowisku a kończąc na turniejach halowych. Tegoroczny program ferii rozpoczął się od inauguracji bezpłatnych zajęć na lodowisku w ramach projektu pn. "Sport lubimy - na łyżwach jeździmy - Popularyzacja łyżwiarstwa w Gminie Jedlicze".

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Mieszkańcy kolędowali przy szopce

st.
21

Kolędowanie przy bożonarodzeniowej szopce w jedlickim Rynku na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Gminie Jedlicze. Wyjątkowe spotkanie było możliwe dzięki inicjatywie Miejskiego Koła Kobiet w Jedliczu oraz współpracy Gminy Jedlicze i Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu. Mieszkańcy w oprawie atrakcyjnych zimnych ogni, które dodały blasku wydarzeniu oraz przy akompaniamencie muzycznym Pana Mariana Dudy odśpiewali wspólnie tradycyjne kolędy i pastorałki. Ponadto uczestnicy otrzymali bezpłatnie śpiewniki przygotowane przez pracowników urzędu. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Inauguracja Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Biegach Narciarskich

st.
20

Inauguracja Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Biegach Narciarskich odbyła się w Puławach, gdzie na starcie pojawiło się prawie 120 narciarzy w 14 kategoriach wiekowych. Sportowcy rywalizowali w biegach interwałowych i stylu klasycznym na dystansach od 200 metrów do 5 kilometrów, a najmłodszy uczestnik miał zaledwie 7 lat. Organizatorami zawodów byli: MUKS Podkarpacie Jedlicze, Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki w Puławach, Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski. Dzięki Stowarzyszeniu KiczeraSki i Panom Danielowi Brózda i Bogdan Szwede udało się przygotować trasy biegowe. Perfekcyjny pomiar czasu zapewniła firma PIFSPORT, Pan Felicjan Piwowar. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Pierwsi mieszkańcy oficjalnie powitani przez Burmistrza Jolantę Urbanik

st.
20

Narodziny dziecka to wielkie szczęście i radość Rodziców. Z wielką radością informujemy, że pierwszą dziewczynką, a zarazem pierwszym dzieckiem urodzonym w Gminie Jedlicze w 2020 roku została Zosia Chentosz z Potoka, córka Marioli i Kamila. Zosia na świat przyszła 1 stycznia o godzinie 20.15, ważyła 3,390 kg i mierzyła 51 centymetrów. Co ciekawe, wyjątkowy wpływ na zachowanie uroczej dziewczynki ma bezpośrednia obecność taty, przy którym momentalnie się uspokaja.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Moje Boże Narodzenie

st.
13

8 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość zakończenia konkursu plastycznego "Moje Boże Narodzenie". Impreza organizowana wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Gminę Jedlicze. Do konkursu zgłoszono 129 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z całego powiatu. Jury konkursowe w trzech kategoriach wiekowych przyznało łącznie 10 nagród oraz 18 wyróżnień. Prace, które w oczach jurorów zyskały uznanie prezentowane były w trakcie imprezy finałowej. Nagrody i wyróżnienia wręczali ich fundatorzy, czyli Starosta Krośnieński Jan Pelczar i Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Informacja JPGKiM w Jedliczu

st.
09

Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Jedliczu informuje, że z powodu złych warunków atmosferycznych dzisiejsza zbiórka odpadów w miejscowościach Moderówka, Żarnowiec będzie kontynuowana w dniu jutrzejszym (10.01.2020 r. – piątek).

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Podziękowania

st.
08

Dziękujemy pracownikom oraz prezesowi Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Hubertowi Wojtynkiewiczowi za sprawne usunięcie skutków awarii sieci wodociągowej, która nastąpiła w dniach 6-7 stycznia br. Prace przy usuwaniu skutków awarii były prowadzone bezustannie, pomimo święta oraz trudnych warunków atmosferycznych, aż do czasu jej wyeliminowania. Słowa podziękowania kierujemy także do pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu oraz JPGKiM, którzy pełnili dyżur przy dystrybucji wody przeznaczonej dla mieszkańców.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności