Niedziela 19 lutego 2017
imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Aktualności

Bajki dla małych i tych ciut… starszych” – spotkanie z kabaretem „Entuzjaści”

lt.
10

„To nie to, że z wiekiem stajemy się dziećmi. Wiek po prostu pokazuje, jakimi dziećmi pozostaliśmy.” - Johann Wolfgang von Goethe

Ktoś kiedyś powiedział, że mamy tyle lat na ile się czujemy. Nasi goście, którzy odwiedzili ostatnio Publiczną Gminną Bibliotekę są na to żywym dowodem. A są to artyści z Kabaretu „Entuzjaści” Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krosna. Przedstawili oni bajki i wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Aktorzy byli bardzo dobrze przygotowani – mieli barwne stroje i samodzielnie zrobione rekwizyty. Ich gra wzbudziła wiele zachwytu i niejednokrotnie fale śmiechu oraz ogrom oklasków. Publicznością były dzieci z Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Jedliczu wraz ze swoimi dziadkami. Ku zaskoczeniu zgromadzonej publiczności, jak i samych artystów okazało się, że był to ich setny występ i z tej to okazji został im wręczony oryginalny pamiątkowy zwój opisujący ich dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy. Dziękujemy za wspaniałe przedstawienie i życzymy dalszych sukcesów.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Tablet z programu MegaMisja dla ZSP w Jedliczu

lt.
09

MegaMisja to ogólnopolski program, którego celem jest uatrakcyjnienie zajęć świetlicy szkolnej i wdrażanie za pomocą zabawy w tajniki wiedzy komputerowej. Szkoła Podstawowa w ZSP w Jedliczu od września 2016 r. uczestniczy w tym programie.  Zajęcia odbywają się cyklicznie 2 razy w tygodniu. Uczestniczą w nich uczniowie z klas II i III. Po wykonaniu każdego zajęcia relacja zostaje umieszczona na portalu Mega Misji pod adresem www.megamisja.pl.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Piotr Waśko Radnym Rady Powiatu Krośnieńskiego

lt.
07

Podczas sesji zwyczajnej Rady Powiatu, która odbyła się 6 lutego br. jako nowy radny powiatowy został zaprzysiężony jedliczanin Piotr Waśko. Uzupełnił skład rady w związku z wygaśnięciem mandatu zmarłego Edwarda Nowaka. Został członkiem trzech komisji stałych Rady Powiatu: Budżetu i Finansów, Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki oraz Rozwoju i Promocji Powiatu.

Piotr Waśko ma 39 lat. Żona Marzena i syn Bartosz. Posiada wyższe wykształcenie. Ukończył studia licencjackie - kierunek administracja samorządowa na Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Rzeszowie. Jest magistrem administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Spotkanie przedsiębiorców w Urzędzie Gminy w Jedliczu

lt.
03

W Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące możliwości pozyskania środków na rozwijanie działalności gospodarczej. Nabór wniosków prowadzony jest w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Prelekcje wygłosiła Pani Natalia Kuliga – Helnarska z LGD Kraina Nafty. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszyscy zebrani poznali zasady udziału w projekcie, zakres pomocy oraz wysokość przyznawanych środków finansowych. Wysokość udzielonego wsparcia może wynieść od 50 do 300 tysięcy złotych.

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Koncert Chucka Fraziera w Jedliczu

st.
31

W ramach Muzycznej Sceny Rozmaitości, dla licznie zgromadzonej publiczności w sali GOK wystąpił znany amerykański wokalista, gitarzysta i kompozytor Chuck Frazier. Na dorobek muzyczny artysty składa się m.in.  ponad 50 projektów, w których udzielał się jako muzyk sesyjny. Twórczość Chucka stanowi swoistą mieszankę  funky, soulu, bluesa i jazzu. Muzykowi towarzyszyło dwóch wybitnych polskich instrumentalistów perkusista Artur Malik i basista Jacek Chruściński . 

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Wspólne Kolędowanie w Żarnowcu

st.
24

Wspólne kolędowanie, które już po raz trzeci odbyło się w sali Domu Ludowego w Żarnowcu sprawiło, że magia świąt Bożego Narodzenia powróciła do Gminy Jedlicze. Na zaproszenie Burmistrza – Jolanty Urbanik do Żarnowca przybyło wielu znamienitych gości, wśród których byli obecni m. in.: proboszcz parafii w Żarnowcu ks. Marek Cecuła, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele Samborskiej Rejonowej Rady na Ukrainie z szefem Vitalijem Kimakiem, Dyrektorzy szkół, przedszkola oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, druhowie OSP, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich wraz z delegacjami, sołtysi, członkowie organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie gminy. Wyjątkowym wydarzeniem tego wieczoru była wizyta zespołu Łanowiczanie. Zespół razem z prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej oraz Radnym Rejonowej Rady Samborskiej Walerym Traczem przybył z polskiej wsi Łanowice znajdującej się na Ukrainie.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Ogólnopolskie zawody w biegach narciarskich o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

st.
20

Dobrze przygotowana trasa na stadionie ZKS Nafta Splast Jedlicze oraz idealne zimowe warunki sprawiły, że w ogólnopolskich zawodach narciarskich o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze wystartowało 170 zawodników i zawodniczek. Na starcie zameldowali się narciarze z następujących klubów: Mulks Grupa Oskar Tomaszów Lubelski, MKS Halicz Ustrzyki Dolne, Ks Speed Jasło, UKS Karpaty Klimkówka, Prządki Ski, Luks Ustianowa, Sp. Sękowa, Sp 7 Krosno, Sp Suchodół, Krosski Remsport, MUKS Podkarpacie Jedlicze. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Burmistrz Gminy – Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak oraz Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności