Poniedziałek 30 marca 2020
imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Aktualności

Nasz projekt bezpiecznych przejść dla pieszych zarekomendowany do MSWiA

mrz.
30

Z przyjemnością informujemy, że złożony przez Gminę Jedlicze do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w mieście Jedlicze” został wybrany przez Wojewódzki Zespół ds. programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka nalata 2018-2020 i zarekomendowany do dalszego procedowania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Informacja w sprawie ograniczenia kursów MKS

mrz.
30

30 marca 2020 r.  

W związku z interwencjami mieszkańców Gminy Jedlicze w zakresie ograniczenia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego wprowadzonego od 25.03.2020 r. przez Miejską Komunikację Samochodową w Krośnie (Organizator: Gmina Miasto Krosno) informujemy, że działania te podjęte zostały bez uwzględnienia uwag i akceptacji Burmistrza Gminy Jedlicze. Należy przyjąć, że w związku ze stanem epidemii, wprowadzenie niezbędnych rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i kierowców rozwiązań jest zasadne. Winny one jednak być transparentne oraz zapewniać najbardziej niezbędne potrzeby komunikacyjne.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Kolejny krok do budowy mostu

mrz.
27

Wspólna inicjatywa połączenia Gminy Jedlicze i Gminy Tarnowiec mostem na rzece Jasiołka jest coraz bliższa realizacji. W dniu wczorajszym o godzinie 11:00 odbyło się otwarcie ofert przetargowych. Na ogłoszony 27 lutego br. przetarg odpowiedziało aż pięć firm - Informacja z otwarcia ofert przetargowych.

Wartość ofert brutto kształtuje się od 6 472 935, 41 zł do 9 486 531, 82 zł. Wszyscy oferenci zaproponowali 84-miesięczny okres gwarancji. Na budowę mostu wraz z drogą dojazdową Gmina złożyła w roku ubiegłym do Funduszu Dróg Samorządowych wniosek o dofinansowanie.

„Po pozytywnej ocenie naszego wniosku przez Panią Wojewodę, oczekujemy obecnie na zatwierdzenie dofinansowania przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Pozyskane środki i realizacja inwestycji to będzie spełnienie długoletnich oczekiwań mieszkańców oraz nasz wspólny wielki sukces” – podkreśliła Burmistrz Jolanta Urbanik.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

mrz.
13

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, w dniu 12 marca br. Burmistrz Gminy zwołała posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Celem spotkania było dokonanie oceny występujących i potencjalnych zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne w Gminie Jedlicze w związku z koronawirusem SARS-Cov-2 oraz przygotowanie propozycji działań. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz m.in. dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Jedlicze, księża proboszczowie, siostra Dyrektor Niepublicznego Przedszkola im. Matki Anny Kaworek w Jedliczu, Prezes Zarządu NZOZ „Medicor” w Jedliczu, Dyrektor Zespołu Szkół w Jedliczu, p.o. Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu, Prezes oraz Członek Rady Nadzorczej JPGKiM, przedstawiciele Policji, Komendant Miejsko-Gminny OSP, Prezes Zarządu OSP.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Komunikat Burmistrza Gminy Jedlicze

mrz.
11

W związku z rozwijającą się sytuacją dotyczącą wirusa Covid-19 odwołuję z dniem 11.03.2020r. wszystkie imprezy o charakterze kulturalnym i sportowym oraz inne publiczne spotkania, zgromadzenia, w tym zebrania społeczne organizowane na terenie Gminy Jedlicze. Jednocześnie zapewniam, że na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Koncert z okazji Dnia Kobiet

mrz.
11

W niedzielę 8 marca Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprosił Panie na koncert z okazji przypadającego tego dnia Święta Kobiet. W wyjątkowy wieczór dla Pań wystąpili sami mężczyźni, wspaniali muzycy: „Wowa z Charkowa” oraz Kapela Podwórkowa „Tanie Dranie”. Wowa z pochodzenia Lech, Czech i Rus zaprezentował autorskie utwory w języku polskim i rosyjskim. Swoim ochrypłym wokalem, temperamentem scenicznym, rozrywkową muzyką słowiańskiej duszy oczarował zgromadzoną publiczność. Ze specjalną dedykacją dla pań zagrała i zaśpiewała również Kapela Podwórkowa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Akcja e-PIT w Urzędzie Gminy w Jedliczu

mrz.
11

Tradycyjnie już dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja e-PIT zorganizowana w dniu 4 marca br. przez Urząd Skarbowy w Krośnie oraz Urząd Gminy w Jedliczu. To już kolejny rok, w którym nasi mieszkańcy mogli skorzystać z darmowej pomocy specjalistów Urzędu Skarbowego w Krośnie. Wśród pytań zadawanych pracownikom krośnieńskiego fiskusa przeważały te o ulgę termoizolacyjną, rehabilitacyjną, dochody zagraniczne czy też ulgę na dzieci. Z akcji Twój e-PIT skorzystało 75 mieszkańców gminy.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności