Poniedziałek 27 marca 2017
imieniny: Ernesta, Jana, Marka

Aktualności

Gmina Jedlicze bierze udział w projekcie „Liderzy e-Rozwoju Podkarpacia”

mrz.
27

Projekt „Liderzy e-Rozwoju Podkarpacia” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Celem projektu zaproponowanego przez wnioskodawcę Gminę Gać i partnerskie JST jest wzrost jakości i dostępności usług administracyjnych istotnych dla prowadzenia działalności gospodarczej w 11 JST oraz monitorowanie procesu ich świadczenia poprzez wdrażanie w JST rozwiązań poprawiających efektywność zarządzania usługami dziedzinowymi w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz zarządzaniu nieruchomościami w okresie 01.09.16 - 28.02.18.

Termin realizacji projektu: od: 2016.09.01 do: 2018.02.28

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Ekologiczne prowadzenie pasiek

mrz.
27

26 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyło się szkolenie pod nazwą ,,Ekologiczne prowadzenie pasiek”. Organizatorami tego spotkania byli: Koło Pszczelarzy BARTNIK JEDLICKI, Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik oraz Wójt Gminy Wojaszówka Pan Sławomir Stefański. Zajęcia prowadził dr hab. Pan Krzysztof Olszewski - wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Licznie zgromadzeni pasjonaci i miłośnicy pszczelarstwa z dużym zainteresowaniem i prawdziwym skupieniem słuchali wykładu. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Gminne Konkursy rozstrzygnięte!

mrz.
27

Uczestnicy zmagań ortograficznych, matematycznych, a także z języka angielskiego zorganizowanych przez nauczycieli Gimnazjum w Jedliczu: Pana Michała Stója, Panią Dagmarę Słabniak oraz Panią Bożenę Łańczak, z pewnością niecierpliwie oczekiwali na wyniki konkursów „Mistrz Ortografii”, „Rachmistrz Gminy Jedlicze” i „Mistrz Języka Angielskiego”, którym patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze.

Uroczyste  ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla zwycięzców miało miejsce podczas VIII Wiosennego Turnieju Wiedzy, który został przeprowadzony 23.03.2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

VIII Wiosenny Turniej Wiedzy

mrz.
24

23 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbył się VIII Wiosenny Turniej Wiedzy, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze.

Turniej skierowany jest do uczniów klas szóstych z terenu naszej gminy i jak co roku wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny z 8 szkół podstawowych: z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka oraz Żarnowca.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Mistrz Języka Angielskiego

mrz.
21

17 marca 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu odbyła się III edycja Gminnego Konkursu „Mistrz Języka Angielskiego” pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów oraz doskonalenie kompetencji językowych i  znajomości kultury krajów anglojęzycznych. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

VIII Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

mrz.
20

W dniu 18 marca 2017 r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się VIII Gminny Turniej Piłki Siatkowej drużyn OSP o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn reprezentujących jednostki OSP: Długie, Jedlicze, Męcinka, Moderówka, Piotrówka, Podniebyle, Poręby, Potok i Żarnowiec.

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Dziewczęta z SP w Jedliczu mistrzyniami powiatu krośnieńskiego w mini piłce siatkowej

mrz.
17

14 marca 2017 r. w hali GOSiR w Jedliczu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt, zaliczane do współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego. Do zawodów przystąpiło 7 najlepszych drużyn powiatu krośnieńskiego, które wcześniej wygrały swoje turnieje w poszczególnych gminach. Ostatecznie mistrzyniami powiatu krośnieńskiego zostały dziewczęta z SP w Jedliczu, które rozegrały bardzo dobre spotkania i jako jedyne w turnieju nie oddały przeciwniczkom nawet jednego seta.

Słownik: 
Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności