Sobota 20 stycznia 2018
imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Aktualności

Z wizytą u najstarszej mieszkanki Gminy Jedlicze

st.
18

Goście, którzy odwiedzili Panią Helenę Kozieł mogli wspólnie odśpiewać 200 lat!  To najstarsza  mieszkanka Gminy Jedlicze, świętująca właśnie swoje 105. urodziny.

Pani Helena urodziła się w 1913 roku. Nadal cieszy się dobrym zdrowiem, o czym przekonali się wszyscy, którzy tego dnia przybyli do Długiego. Jubilatka zaskoczyła świetną pamięcią, recytując wiersze o zimie oraz czerwonym kapeluszu, które zapamiętała z dzieciństwa. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Komplet aparatów dróg oddechowych dla OSP Długie

st.
18

Jednostka OSP Długie złożyła wniosek do Funduszu Składkowego Ubezpieczeń Społecznych Rolników w Warszawie o dotację na zakup aparatów dróg oddechowych. Dzięki determinacji jednostka OSP Długie otrzymała dotację, co pozwoliło zakupić dwa specjalistyczne aparaty składające  się z butli stalowej, noszaka, czujnika bezruchu oraz maski. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Pamięci tych, którzy znali tamten czas - zapisani w ziemi jedlickiej

st.
17

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „ROTA” zaprasza na spotkanie dotyczące wydania albumu zatytułowanego „Pamięci tych, którzy znali tamten czas - zapisani w ziemi jedlickiej” poświęconego znanym osobom które wpisały się w historię i tradycję Gminy Jedlicze i okolic a spoczywające na jedlickiej nekropolii. Projekt będzie realizowany wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminą Jedlicze.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Koncert Noworoczny

st.
15

Koncert Noworoczny zorganizowany w sali Rafinerii Orlen Południe (13 stycznia br.) zgromadził wielu miłośników dobrej zabawy. Muzyczny wieczór został podzielony na dwie części. W pierwszej gitarzysta Piotr Lubertowicz "Lupi", znany z występów w takich zespołach jak Dżem, Nocna Zmiana Bluesa oraz  John Porter Band przedstawił zebranym gościom utwory muzyczne własnego autorstwa oraz kompozycje znanych muzyków rockowych. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego w Domu Ludowym w Piotrówce

st.
10

W sobotę 06.01.2018r. w Domu Ludowym w Piotrówce odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Jedliczu, na które przybyli st. bryg. Mariusz Bieńczak – Komendant Miejski PSP w Krośnie, Członkowie Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego, Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jedlicza

st.
09

Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom, wolontariuszom oraz mieszkańcom uczestniczącym we wspólnym święcie. To świadectwo naszej wiary i jedności.

Jolanta Urbanik
Burmistz Gminy Jedlicze

Tegoroczny Orszak Trzech Króli wędrował pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". Trzej Królowie wraz z uczestnikami przeszli przez 644 miejscowości w całym kraju. Nie inaczej było w Gminie Jedlicze, gdzie po uroczystej mszy świętej mieszkańcy wspólnie maszerowali w barwnym korowodzie przemierzając ulicami Jedlicza. Tradycja orszaków w Polsce liczy już 10 lat, w naszej gminie orszak był zorganizowany po raz trzeci. 

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Moje Boże Narodzenie – konkurs plastyczny

st.
09

8 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie”. Konkurs ten od 18 lat jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólne z gminą Jedlicze i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu. Powiat Krośnieński reprezentowali Adolf Kasprzyk - Wicestarosta oraz Piotr Waśko - Radny Rady Powiatu. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności