Niedziela 19 lutego 2017
imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Oświata i wychowanie

Konkurs plastyczny pt. ”Boże Narodzenie w literaturze dziecięcej”

lt.
17

15 lutego został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ”Boże Narodzenie w literaturze dziecięcej”. Organizatorami tego konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu – Filia w Potoku oraz Zespół Szkół im. Edmunda Łozińskiego w Potoku. Jury konkursowe wyłoniło następujących laureatów:

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Zabawy na lodowisku są super!

lt.
16

Od 9 grudnia 2016 r. dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w Jedliczu  uczęszczające na świetlicę szkolną,  2 razy w tygodniu mają zajęcia na lodowisku znajdującym się przy GOSiR Jedlicze. Zabawy te  cieszą się ogromną popularnością o czym świadczy liczba chętnych. Blisko 40 uczniów ma możliwość nauki jazdy na łyżwach. Wychowawca Pani Małgorzata Ginalska oraz asystentki: Pani Małgorzata Mercik i Pani Marta Wiatr nie kryją podziwu dla postępów dzieci w nauce tej zimowej dyscypliny. Jak same mówią, wiele osób z tej grupy łyżwy na nogach ma po raz pierwszy i naprawdę dobrze sobie radzą na śliskiej nawierzchni. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest możliwość skorzystania z siłowni na świeżym powietrzu znajdującej się w pobliżu.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Program „Szkolny Klub Sportowy” w 2017 roku

lt.
10

W styczniu br. w 9 szkołach w naszej Gminie wystartował program „Szkolny Klub Sportowy”. Operatorem programu jest Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Do udziału w programie zostały zakwalifikowane szkoły podstawowe w Długiem, Dobieszynie, Jaszczwi, Jedliczu, Moderówce, Piotrówce, Żarnowcu, Potoku oraz Gimnazjum w Potoku. W ramach programu przez 35 tygodni w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia 2017 r. 15-osobowe grupy dzieci i młodzieży będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych, w wymiarze jednej godziny zegarowej 2 razy w tygodniu.

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Dziecięcy karnawał na Borku

lt.
07

Z propozycji spędzenia czasu w  karnawale w niedzielne popołudnie 5 lutego 2017r. skorzystało blisko sto dzieci, uczestnicząc w zorganizowanej przez Zarząd Osiedla Jedlicze- Borek zabawie choinkowej. Kolorowo ozdobiona sala, zachęcała miłych gości w cudownych, barwnych przebraniach do radosnej wspólnej zabawy, którą prowadziła przebrana za cygankę p. Mariola Twaróg Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Jedliczu przy wsparciu p. Bożeny Dańczak Giemzy, p. Doroty Korzeniowskiej oraz Korneli Wesołowskiej.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Żarnowcu

lt.
06

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowo piękne dni  i dobrze, że przypadają w zimowym, chłodnym miesiącu, bo niosą ze sobą wiele ciepła i radości, są okazją do wspólnego spotkania. W  naszej szkole uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. W tym roku wnukowie wygłosili wiersze okolicznościowe, zaśpiewali wesołe piosenki oraz wystawili jasełka. Poczęstunek kawą, słodkim ciastem przygotowanym przez rodziców i odśpiewane „Sto lat…” było uwieńczeniem tak dostojnej uroczystości.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

25 Finał WOŚP w Jedliczu

st.
20

 „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” - Jan Paweł II

Po raz kolejny Fundacja WOŚP zezwoliła na utworzenie sztabu w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. W tym roku do sztabu należało 48 wolontariuszy, wśród których byli uczniowie z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu i z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu oraz uczniowie z krośnieńskich szkól. Jak co roku, dopisali absolwenci obu szkół, którzy kwestują od wielu lat. Dla rekordzistów: Kamila Wasylewicza, Piotra Mielecha i Grzegorza Żychowskiego (absolwentów ZS im. AK w Jedliczu) był to już dziesiąty finał. Rekordzistką w wysokości zebranej kwoty została Klaudia Wielobób (uczennica LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu, która zebrała 909,20 zł.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

III Miiejsce uczennicy ZSP Jedlicze w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek Pogranicza

st.
16

Uczennica klasy 3a Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu Nadia Głowacka w szkolnych i w gminnych eliminacjach Konkursu Kolęd i Pastorałek zajęła I miejsce. 13 stycznia 2017 r. reprezentowała szkołę oraz gminę w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek Pogranicza, który odbył się w Krośnie. Wyśpiewała tam III miejsce. Gratulujemy Nadii i życzymy wielu sukcesów.

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie