Środa 18 września 2019
imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Oświata i wychowanie

Sukces Emilii Muni i Małgorzaty Targ w Wojewódzkim Konkursie „M jak Moniuszko”

wrz.
16

Dnia 12 września w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. „M jak Moniuszko”, o zasięgu wojewódzkim, którego tematem przewodnim była twórczość Stanisława Moniuszki. Konkurs został ogłoszony w celu przybliżenia dzieciom i młodzieży szkolnej postaci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów oraz jego bogatej twórczości w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rok 2019 - Rokiem Stanisława Moniuszki. W tym roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Witaj szkoło!

wrz.
02

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny 2019/2020. Jego uroczyste rozpoczęcie zainaugurowała msza św. w kościele parafialnym. Następnie w budynku sali gimnastycznej szkoły, dyrektor Jolanta Smarzowska przywitała pierwszo i drugoklasistów. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, na wszystkich pierwszaków czekał program artystyczny przygotowany przez ich starszych kolegów i koleżanki.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze za bardzo dobre wyniki w nauce

lp.
18

W dniu 18.06.2019 r. w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyła się IV sesja zwyczajna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu w trakcie której wręczono Nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, których średnia ocen w roku szkolnym 2018/2019 wyniosła co najmniej 5,0, odznaczają się wzorowym zachowaniem oraz uzyskali pierwsze miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także wybitne osiągnięcia sportowe, muzyczne lub artystyczne w skali powiatu, województwa lub kraju. Na sesję zostali zaproszeni najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych z naszej Gminy wraz z dyrektorami.

Posted By redaktor czytaj dalej

Sukcesy w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bankiem praktycznej wiedzy”

lp.
01

10 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu ogłoszono wyniki III Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bankiem praktycznej wiedzy” oraz wręczono nagrody laureatom. Głównym celem przedsięwzięcia, w którym wzięło udział 85 uczestników z 9 szkół było kształcenie umiejętności stosowania wiedzy matematycznej w praktyce związanej bezpośrednio z usługami, które oferuje bank.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Laureaci i finaliści

lp.
01

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji. Przy tej okazji warto jeszcze raz wrócić do tego, co najlepsze, czyli sukcesów i osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu; a w bieżącym roku było się czym pochwalić… Szczególnie ważne dla każdego ambitnego młodego człowieka, który myśli poważnie o swojej przyszłości, są konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a dla sportowców zawody pod patronatem KO. Stwarzają one możliwość, aby zmierzyć się nie tylko z innymi najlepszymi w danej dziedzinie wiedzy czy sportu z całego województwa, ale także stanąć do walki z własnymi lękami i słabościami, zwalczyć tremę i stres.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kangur Matematyczny – wyniki uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu

cz.
27

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti’eres” z siedzibą w Paryżu. Zmagania konkursowe przeprowadza się jednocześnie we wszystkich zgłoszonych do niego krajach. W Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. „Kangur” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu. W tegorocznej edycji z testami konkursowymi zmierzyło się 36 najzdolniejszych młodych matematyków, z których aż siedmioro zostało nagrodzonych. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Samanta Wójcik wyróżniona w „Krośnieńskim Mistrzu Ortografii 2019”

cz.
27

W dniach 6 i 7 czerwca 2019 r., w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, odbyła się ósma edycja „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2019”. Treść dyktanda związana była z historią, zabytkami i przyrodą Krosna oraz regionu. Autorem tekstów jest poeta i prozaik – Jan Tulik. Organizowany od ośmiu lat konkurs ma głównie na celu popularyzację zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, ale przede wszystkim ma być formą zabawy z ortografią.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie