Poniedziałek 27 marca 2017
imieniny: Ernesta, Jana, Marka

Oświata i wychowanie

Finał projektu „Cybernauci” w ZSP w Jedliczu

mrz.
27

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Publicznych w Jedliczu przystąpił do realizacji kompleksowego projektu „Cybernauci”, którego celem jest kształtowanie bezpiecznych zachowań w Sieci. Adresatem przedsięwzięcia są uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Uczniowie z Żarnowca zwiedzili krośnieńskie muzea

mrz.
22

21 marca uczniowie klasy piątej ZS-P w Żarnowcu wzięli udział w wycieczce klasowej do Krosna. Pierwszym jej etapem było Prywatne Muzeum Pól Bitewnych Podkarpacia. Zbiory prezentowane są w formie ekspozycji stałej w budynku mieszczącym Muzeum, wystawie półplenerowej na terenie posesji oraz w graniczącym z nią schronie przeciwlotniczym z okresu II wojny światowej, przynależnym wówczas do rozległej infrastruktury krośnieńskiego lotniska. Ekspozycje stałe to m. in.: „Łopatki saperskie na przestrzeni wieków”, „Karpaty 1914-1915”, „Wrzesień 1939”, „Narzędzia wojen”, „Dukla 1944”, „Podkarpacie 1945”, „Tyle pozostało” oraz „Krośnieńskie lotnisko w czasie II w. św.” Zbiory oraz wiedza historyczna pani D. Kiełtyki zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Projekt edukacyjny - Dzień Liczby Pi w Gimnazjum w Jedliczu

mrz.
20

Liczba Pi powszechnie zapisywana za pomocą greckiej litery π od XIX wieku (symbol wprowadził w 1706 roku William Jones), jest stałą matematyczną, której dokładnej wartości nikt nie jest w stanie zapamiętać, nawet komputer z gigantyczną pamięcią dyskową, ponieważ Pi jest liczbą niewymierną. Jej rozwinięcie dziesiętne jest nieskończone i nieokresowe. Inaczej mówiąc, dokładnej wartości liczby Pi nie można zapisać jako ilorazu dwóch liczb całkowitych. Udowodniono to dopiero w XVIII wieku.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Sukces recytatorski Karoliny Turek

mrz.
17

9 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszynie: Kornelia Kuraś, Karolina Turek i Krzysztof Mastej uczestniczyli w Finale I Krośnieńskiego Konkursu Recytatorskiego. Wielki sukces odniosła uczennica klasy V Karolina Turek, która w kategorii kl. IV- VI wśród 25 recytatorów zajęła II miejsce. Jej brawurowe wykonanie wiersza J. Brzechwy "Włos" zostało docenione przez jurorów. Również Kornelia i Krzysztof bardzo dobrze zaprezentowali się na krośnieńskiej scenie. W zmaganiach konkursowych, na etapie finałowym dobrze radzili sobie pozostali uczniowie reprezentujący placówki oświatowe z terenu Gminy Jedlicze. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, potwierdzające ich doskonałe umiejętności recytatorskie. 

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

"Pełna miska dla krośnieńskiego zwierzaka" w SP Dobieszyn

mrz.
17

Pod hasłem "Pełna miska dla krośnieńskiego zwierzaka" od 13 lutego do 10 marca trwała w  Szkole Podstawowej w Dobieszynie  zbiórka karmy dla zwierząt. Organizatorem akcji był portal KrosnoCity.pl, firma AutoSzyby Servis Krosno oraz OTOZ Animals. Szkoła w Dobieszynie zebrała ponad 65 kg karmy dla bezdomnych zwierząt. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za tak wielkie zaangażowanie. Karma została  przekazana do OTOZ Animals Krosno.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Rachmistrz Gminy Jedlicze

mrz.
15

14 marca 2017 r. Zespół Szkół Publicznych w Jedliczu gościł po raz trzynasty uczestników zmagań o tytuł „Rachmistrza Gminy Jedlicze”, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu naszej gminy i ma na celu przede wszystkim wspieranie uzdolnionych matematycznie uczniów poprzez wdrażanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy oraz kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Ponadto impreza stwarza szóstoklasistom możliwość zintegrowania się z rówieśnikami z innych szkół oraz sprawdzenia wiedzy i nabytych umiejętności  w  „zdrowej” rywalizacji.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Dzień Matematyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żarnowcu

mrz.
10

Z okazji ogólnopolskiego Dnia Matematyki, który obchodzony jest 12 marca, uczniowie klas IV – VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu wzięli udział w konkursie „Pieniądze to nie wszystko”. Trzyosobowe zespoły odpowiadały na losowo wybrane pytania z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Prezentacja przygotowana przez organizatora i inicjatora Dnia Matematyki w Polsce - Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – zawierała oprócz pytań i prawidłowej odpowiedzi, krótki opis „Na temat” pełniący rolę edukacyjną.

Posted By Mateusz Szarek czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie