Poniedziałek 30 listopada 2020
imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Oświata i wychowanie

Sukces wokalny uczennicy Szkoły Podstawowej w Potoku

paź.
15

Dnia 10 października 2020 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu „Jesienią góry są najszczersze”. Został on zorganizowany w ramach Dnia Bieszczadzkiego obchodzonego podczas 9 urodzin Millenium Hall przez Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem” i Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Celem konkursu było m. in. rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności uczniów inspirowanych pięknem bieszczadzkiej przyrody, kształtowanie wrażliwości estetycznej inspirowanej muzyką, plastyką oraz promowanie młodych talentów.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

V sesja zwyczajna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu

paź.
12

W dniu 28 września br. już po raz piąty zebrali się na sesji przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu, aby obradować nad ważnymi dla naszych młodych mieszkańców sprawami. Sesja odbyła się w Szkole Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu. W programie obrad znalazły się między innymi: informacja Burmistrza o podjętych działaniach dla stworzenia bezpiecznych warunków nauki w szkołach na terenie Gminy Jedlicze związanych ze stanem epidemii oraz zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Jedlicze.

Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Potoku

paź.
02

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Potoku, Franciszek Styś kl. II i Julia Zych z klasy VII otrzymali nagrody w konkursie plastycznym „Nietoperz da się lubić”, zorganizowanym w ramach XVII Podkarpackiej Nocy Nietoperzy przez Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód przy udziale wielu instytucji w tym: Gminy Korczyna, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lasów Państwowych w Krośnie  oraz Polskiej Akademii Nauk.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Narodowe Czytanie 2020 w Szkole Podstawowej w Potoku

wrz.
29

W piątek, 11 września 2020 roku, społeczność Szkoły Podstawowej w Potoku wzięła udział w dziewiątej odsłonie akcji Narodowe Czytanie 2020. Lekturą tegorocznego wydarzenia był dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Uczniowie naszej szkoły, pod opieką polonistki – p. Agaty Misygar-Grzesik, przygotowali z tej okazji gazetkę tematyczną, wystawkę różnych edycji tragedii, prezentację multimedialną na temat autora dzieła i jego twórczości oraz odczytali fragmenty utworu.

Posted By redaktor czytaj dalej

Międzynarodowy projekt edukacyjny - Emocja w SP w Żarnowcu

wrz.
28

Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjny - Emocja. Projekt składa się z V modułów, które realizowane będą do 13 czerwca 2021 r. Realizacja zadań I modułu – KREATYWNOŚĆ nie tylko obudziła w pierwszakach pokłady ich nieskończonej kreatywności, ale również empatię i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Z niecierpliwością czekamy na moduł II – WYOBRAŹNIA.

SP Żarnowiec

Posted By Justyna Pasieka czytaj dalej

Nominacja na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Długiem

wrz.
02

Miło nam poinformować, że w dniu 31 sierpnia br. z rąk Z-cy Burmistrza Gminy Jedlicze Marcina Filipa, nominację dyrektorską odebrała Pani Urszula Buczyńska - Bolanowska, która przejmie okresowe pełnienie funkcji dyrektora w Szkole Podstawowej w Długiem. Nowa dyrektor zastąpi na stanowisku Panią Elżbietę Leszczyńską. Podczas uroczystego wręczenia nominacji obecny był także dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Jedliczu Marek Świdrak, który pogratulował nowej dyrektor i życzył wielu sukcesów, powodzenia w pracy z uczniami oraz sprawnego zarządzania placówką.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze za bardzo dobre wyniki w nauce

cz.
30

W piątek 26 czerwca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Jedliczu przyznane zostały  nagroda Burmistrza Gminy Jedlicze dla najzdolniejszych uczniów.  Nagroda jest wręczana corocznie uczniom, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a także odznaczają się wzorowym zachowaniem oraz uzyskali pierwsze miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, mają wybitne osiągnięcia sportowe, muzyczne lub artystyczne w skali powiatu, województwa lub kraju.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie