Środa 12 sierpnia 2020
imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Koncert z okazji Dnia Kobiet

W niedzielę 8 marca Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprosił Panie na koncert z okazji przypadającego tego dnia Święta Kobiet. W wyjątkowy wieczór dla Pań wystąpili sami mężczyźni, wspaniali muzycy: „Wowa z Charkowa” oraz Kapela Podwórkowa „Tanie Dranie”.

Wowa z pochodzenia Lech, Czech i Rus zaprezentował autorskie utwory w języku polskim i rosyjskim. Swoim ochrypłym wokalem, temperamentem scenicznym, rozrywkową muzyką słowiańskiej duszy oczarował zgromadzoną publiczność.

Ze specjalną dedykacją dla pań zagrała i zaśpiewała również Kapela Podwórkowa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Wspaniałe przeboje z lat dwudziestych i trzydziestych przeniosły wszystkich w klimat tamtych czasów. Publiczność doskonale znała teksty prezentowanych piosenek, wśród których można było usłyszeć takie szlagiery, jak chociażby: „Umówiłem się z nią na dziewiątą“, „Hanko” i wiele innych. Oczarowane niezwykłym koncertem Panie, nagradzały, co i rusz gromkimi owacjami artystów, dając tym samym wyraz zachwytu.

Tego dnia nie mogło zabraknąć życzeń i upominków dla Pań z okazji ich święta. Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Marcin Filip złożył najserdeczniejsze życzenia Paniom, ponadto każda z Pań została obdarowana słodkim upominkiem i kwiatami, które zostały wręczone przez męską część Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Piotrem Woźniakiem.

GOK w Jedliczu

Słownik: