Środa 12 sierpnia 2020
imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Sukces modelarzy

W dniach od 25 stycznia do 8 lutego br. w Osiedlowym Domu Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbywał się 34 Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych. Podczas wystawy można było podziwiać ponad 250 modeli wykonanych własnoręcznie przez 60 modelarzy z całego Podkarpacia.

W tegorocznej edycji udział wzięli młodzi adepci kółka modelarskiego działającego w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Jedliczanie odnieśli ogromne sukcesy w konkursie, nawet kilkukrotnie stając na podium:
Antoni Moskal – III miejsce w kategorii Samoloty wielosilnikowe 1:72,
Łukasz Rosenbaiger – III miejsce w kategorii Pojazdy gąsienicowe, III miejsce w kategorii Samoloty 1:72, III miejsce w kategorii Pojazdy gąsienicowe plastik
Joanna Rosenbaiger - II miejsce w kategorii Samoloty 1:72, III miejsce Pojazdy kołowe plastik
Franciszek Legwant - III miejsce w kategorii Dioramy, II miejsce w kategorii Pojazdy gąsienicowe 1:72,
Gabriel Janas – I miejsce w kategorii Fantasy, II miejsce w kategorii Pojazdy kołowe, III miejsce w kategorii Uzbrojenie, III miejsce w kategorii Okręty,
Zuzanna Janas – II miejsce w kategorii Uzbrojenie, III miejsce w kategorii Fantasy.

Młodym adeptom modelarstwa życzymy kolejnych sukcesów!

Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach modelarskich prowadzonych przez Pawła Janasa w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Zajęcia odbywają się co drugi piątek w godzinach 16:00-18:00. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod numerem telefonu 13 432 13 70 w. 3 lub w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Paweł Janas (red.)

Słownik: