Środa 12 sierpnia 2020
imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Uczniowie SP w Jedliczu z wizytą na Kampusie Technicznym PWSZ w Krośnie

W dniu 11 lutego, w ramach realizacji programu partnerstwa, uczniowie klas ósmych SP w Jedliczu wraz z opiekunami udali się na „Dni Otwarte - Chcę wiedzieć i umieć więcej” do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Celem wyjazdu, oprócz wdrażania Planu Doradztwa Zawodowego, było przybliżenie uczniom walorów zawodów technicznych i zalet pracy inżyniera. Ciągła modernizacja procesów produkcji i wprowadzanie innowacji technologicznych mają wpływ na kształtowanie współczesnego rynku pracy. Obecnie zawody techniczne stały się bardziej atrakcyjne. Uczniowie klas ósmych, stojąc przed jakże trudnym wyborem przyszłej ścieżki kształcenia, mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach, które przybliżyły im poszukiwane aktualnie zawody.

Podzieleni na grupy 10–osobowe, uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez wykładowców PWSZ. Każda z grup brała udział w zajęciach: programowania, materiałoznawstwa, wytrzymałości materiałów, budowy układów elektrycznych. Przybliżono im również wiedzę o możliwościach tunelu aerodynamicznego i mega maszynach, których praca wynika głównie z odpowiedniego zaprogramowania przez człowieka. Rozmawiano także o drganiach i dźwiękach w naszym otoczeniu, wykonując przy tym ciekawe doświadczenia.

W miłej i naukowej atmosferze minęły 4 godziny zajęć wykładowych i laboratoryjnych, w których uczniowie SP w Jedliczu brali czynny udział. Zdobyta wiedza i doświadczenie pomoże im z pewnością w planowaniu swojej przyszłości.

Koordynator: Marta Bołoz

Słownik: