Czwartek 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Silne wichury

Wichury, które przeszły w godzinach przedpołudniowych nad miejscowościami Gminy Jedlicze, wyrządziły wiele szkód. Został uszkodzony m.in. pas podrynnowy Szkoły Podstawowej w Jedliczu oraz dachy na budynkach jednorodzinnych i gospodarczych w miejscowościach: Jedlicze, Jaszczew, Dobieszyn, Podniebyle oraz Potok. Strażacy interweniowali także w przypadku powalonych drzew.

W usuwanie skutków silnego wiatru zaangażowane zostały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości: Dobieszyn, Jedlicze - Męcinka, Chlebna, Jaszczew, Podniebyle, Żarnowiec, Moderówka, Krościenko Wyżne.

Serdecznie dziękuję wszystkim strażakom za trud i zaangażowanie w usuwaniu skutków wichury, która dzisiaj przeszła nad Gminą Jedlicze – mówi Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze.

Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej siła wiatru na naszym terenie dochodziła w porywach do 120 km/godz. Według prognozy IMGW silne podmuchy wiatru mogą występować do godziny 21:00.

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jedliczu współdziałało z zadysponowanymi przez stanowisko kierowania KM PSP Krosno jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zgłoszenia o wystąpieniu ewentualnego zagrożenia należy kierować za pośrednictwem telefonów alarmowych 112 oraz 998.

W związku z wichurami prosimy mieszkańców Gminy Jedlicze o sprawdzenie stanu budynków mieszkalnych oraz gospodarczych.

Słownik: