Środa 12 sierpnia 2020
imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

VII Memoriał Zenona Jaracza w Łucznictwie

1 lutego 2020 r. w hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, odbyła się już VII edycja zawodów łuczniczych upamiętniająca jedlickiego działacza sportowego Zenona Jaracza. Co roku dzień memoriału jest wielkim wydarzeniem sportowym w naszym mieście, które swoją obecnością uświetniają członkowie rodziny Jaraczów. W tym roku byli z nami Pani Krystyna Jaracz – córka Pana Zenona, oraz wnukowie Pan Wojciech i Pan Tomasz wraz z małżonką Katarzyną i dziećmi. W ceremonii otwarcia i zakończenia zawodów uczestniczyli także: Pan Marcin Filip - Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze, który powitał wszystkich uczestników i dokonał otwarcia zawodów, Pan Piotr Woźniak – Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wojciech Florczak – Dyrektor GOSiR oraz Roman Kudroń – Prezes ŁUKS Jedlicze. Sędzią głównym zawodów był Pan Zdzisław Toczek.

Do zawodów zgłosiło się 117 zawodników, jednak do rywalizacji w dniu zawodów stanęło łącznie 105 zawodników z 10 klubów Województwa Podkarpackiego, w tym 20 zawodników ŁUKS Jedlicze, którzy osiągnęli znakomite wyniki:

II miejsce – Drużyna ŁUKS kat. Open
III miejsce – Drużyna ŁUKS kat. Młodsza

I miejsce – Józef Kudroń kat. Open
II miejsce – Bartłomiej Gos kat. Open
II miejsce – Malwina Kubit kat. Młodzik
III miejsce – Anna Szafran kat. Dziecko
III miejsce – Filip Grabek kat. Dziecko Młodsze
V miejsce – Kacper Rozpara kat. Dziecko Młodsze
VI miejsce – Katarzyna Kozioł kat. Open
VI miejsce – Julia Sanocka kat. Dziecko Młodsze
VII miejsce – Maja Warchoł kat. Dziecko Młodsze
VIII miejsce – Małgorzata Tenerowicz kat. Dziecko Młodsze

Klasyfikacja końcowa – wyniki

Tegorocznemu memoriałowi towarzyszyła okolicznościowa wystawa, której motywem przewodnim była historia łucznictwa w Jedliczu w latach 1951 - 2020, którą tworzył przez ponad 40 lat trener, wychowawca i działacz Zenon Jaracz. Przedstawiono zdjęcia oraz sprzęt łuczniczy, który był używany od 1951 roku, kiedy sekcja została założona. Dla młodych zawodników wystawa była okazją do zapoznania się z tym, jak łucznictwo wyglądało 70 lat temu.

Dziękuję bardzo za pomoc w organizacji zawodów:
- Gminie Jedlicze
- GOSiR Jedlicze
- JPGKiM Jedlicze
- Firmie Jubiler Jaracz
- Rodzicom i Zawodnikom ŁUKS Jedlicze

Wyniki VII Memoriału Zenona Jaracza - PDF

Red. Roman Kudroń 

Słownik: