Czwartek 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Ferie zimowe z GOSiRem

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. W ramach tegorocznego programu „FERIE ZIMOWE 2020 z GOSiRem” – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponował blok imprez sportowo-rekreacyjnych dostosowanych do potrzeb dzieci i młodzieży. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, począwszy od zajęć na basenie, lodowisku a kończąc na turniejach halowych. Tegoroczny program ferii rozpoczął się od inauguracji bezpłatnych zajęć na lodowisku w ramach projektu pn. "Sport lubimy - na łyżwach jeździmy - Popularyzacja łyżwiarstwa w Gminie Jedlicze". W zajęciach, weźmie udział łącznie blisko 90 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy podzieleni na trzy grupy, pod okiem instruktorów będą doskonalić swoje łyżwiarskie umiejętności. Realizacja zajęć zaplanowana jest do 31 marca 2020 r. Kolejnym wydarzeniem był I Rejonowy Turniej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt - KINDER PLUS (dwójek, trójek i czwórek siatkarskich) w dniu 11.01.2020 r. W turnieju tym wzięła udział rekordowa liczba zawodniczek - blisko 160 dziewcząt reprezentujących takie miejscowości jak: Dębica, Dukla, Dębowiec, Korczyna, Lesko, Krosno i Jedlicze. Ponadto odbył się również: Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych klas IV-VI i VII-VIII, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Szachów Błyskawicznych oraz Gry i Zabawy na lodzie prowadzone przez instruktorów nauki jazdy. Zorganizowany został także wyjazd na Kryty Basen do Krosna, w którym udział wzięło 15 osób z terenu naszej Gminy. Dla wszystkich uczestników feryjnych zajęć przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz słodki poczęstunek. W ramach szerokiej oferty na ferie zorganizowane zostały również dwa Turnieje Piłkarskie: II EDYCJA TURNIEJU NAFTA SPLAST CUP rocznik 2007 i młodsi w dniu 17.01.2020 r. oraz VICTORIA WINTER CUP rocznik 2006 i młodsi w dniu 18.01.2020 r.

A oto poszczególne wyniki z dotychczas przeprowadzonych konkurencji:

Feryjne Turnieje Piłki Nożnej Szkół Podstawowych kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII

13 stycznia rozegrano Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców szkół podstawowych. W kl. 4-6 udział wzięły tylko 2 drużyny, natomiast w kl. 7-8 do turnieju zgłosiło się 4 drużyny. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Całe zawody przebiegały w atmosferze świetnej zabawy i gry fair-play. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, zaś drużyny od miejsca I-go do III-go – pamiątkowe medale, dyplomy oraz puchar dla zwycięzców. Sędzią zawodów był Pan Zenon Wiśniowski.

Wyniki.

Feryjny Turniej Tenisa Stołowego

15 stycznia w ramach ferii organizowanych prze GOSiR Jedlicze odbył się Feryjny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrano w 4 kategoriach: kl. 4-6 SP chłopcy/dziewczęta oraz kl. 7-8 SP chłopcy/dziewczęta. Do turnieju zgłosiło się 12 osób, z których wyłoniono najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach. Osoby, które znalazły się na podium otrzymały okolicznościowe medale, dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo puchary. Natomiast każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Wyniki 

Feryjny Turniej Szachów Błyskawicznych

17 stycznia odbył się Turniej Szachów Błyskawicznych, w którym wzięło udział 25 osób. Turniej rozgrywany  był systemem Szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry po 3 minuty + 2 sekundy dla każdego zawodnika. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy,  integracja lokalnego środowiska szachowego oraz wspólne spędzenie czasu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Sędzią zawodów był Pan Marian Lorenc. Zwycięzcy otrzymali puchar, dyplom, pozostali uczestnicy pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

Wyniki dostępne na stronie: link 

II Edycja Turnieju Nafta Splast CUP rocznik 2007 i młodsi - wyniki i relacja dostępna na stronie: link 

Victoria Winter CUP rocznik 2006 i młodsi - wyniki i relacja dostępna na stronie: link 

GOSiR