Wtorek 22 września 2020
imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Sukces wokalny uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Potoku

W grudniu 2019 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Potoku wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom w Warszawie. Po ogłoszeniu wyników 7 stycznia 2020 roku okazało się, że młodzi artyści z Potoka znaleźli się w gronie finalistów – zajęli I równorzędne miejsce w konkursie!

Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie do programu realizowanego podczas siedmiodniowego wyjazdu do Zakopanego w roku szkolnym 2019/2020 w wyznaczonym przez fundację terminie. Finaliści zostaną również zaproszeni na Galę Pięciolecia Fundacji w grudniu 2020 r.

Celem zmagań konkursowych było rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz kultury wspólnego śpiewania i kolędowania oraz ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych. Zadanie wokalne polegało na wykonaniu przez całą klasę dowolnie wybranej jednej kolędy lub pastorałki wywodzącej się z polskiej kultury. Kolęda / pastorałka musiała być zaśpiewana z pamięci z podkładem muzycznym z płyty lub z akompaniamentem własnym lub a’capella (sam śpiew bez muzyki).

Uczniów do udziału w konkursie przygotowała pani Wioletta Zygmunt – nauczyciel muzyki.

Szkoła Podstawowa w Potoku

Słownik: