Środa 12 sierpnia 2020
imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszko

W dniu 27.12.2019 r. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się już po raz czwarty Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszko. Otwarcia zawodów dokonał 44-krotny reprezentant kraju Sławomir Peszko, Dyrektor GOSiR w Jedliczu – Pan Wojciech Florczak oraz Z-ca Dyrektora GOK w Jedliczu – Pan Zygmunt Jerzyk. W turnieju udział wzięło 6 drużyn z rocznika 2008 i młodsi: Białe Orły z Łanowic, Karpaty MOSiR Krosno, Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno, Lech Poznań Football Academy-Kołaczyce, ZKS Nafta Splast Jedlicze oraz KS Ekoball Stal Sanok.

Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po 15 minut. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt., za remis 1 pkt., za przegrany 0 pkt. Podziału zespołów na grupy, podczas uroczystego losowania dokonał patron imprezy – Sławomir Peszko. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do półfinałów, gdzie zwycięzcy grali o I i II miejsce, natomiast przegrani o III i IV miejsce. Odbył się również mecz o V i VI miejsce pomiędzy zespołami ZKS Nafty Splast Jedlicze a Ekoball Stal Sanok. Mecz zakończył się remisem, dlatego o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, które wygrała drużyna Nafty 3:2.

Do fazy pucharowej rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Awans do półfinałów z Grupy A wywalczyły: Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno oraz Karpaty MOSiR Krosno, natomiast z Grupy B awansowały zespoły: Białe Orły z Łanowic oraz Lech Poznań Football Academy-Kołaczyce. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia Pan Przemysław Gancarz. Opiekę medyczną sprawował ratownik medyczny Pan Łukasz Szarek. Młodym piłkarzom nie szczędząc sił dzielnie kibicowali zgromadzeni na trybunach goście oraz rodzice.

Po ambitnej walce w spotkaniach półfinałowych zaszczytu walki o puchar dostąpiły zespoły Beniaminek Profbud Krosno oraz Białe Orły z Łanowic. Po zaciętej rywalizacji w meczu finałowy lepsi okazali się zawodnicy Beniaminka Krosno pokonując Orłów 2:1. Z kolei o miejsce III i IV walczyły zespoły Lecha Poznań z Karpatami Krosno, gdzie lepsi okazali się zawodnicy z Krosna wygrywając 0:4.

Zawody uświetniły występy zespołów tanecznych: Iskierki oraz Mini Iskierki działające przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu prowadzone przez Panią Marzenę Adamik. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharu dla zwycięzców, który ufundowała firma DECOR Witold Śliwiński ze Zręcina. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary, dyplomy, piłki, gadżety oraz słodycze. Z kolei 4 najlepsze drużyny nagrody rzeczowe ufundowane przez Sławka oraz organizatorów. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Przyznano także 4 wyróżnienia indywidualne:

• KRÓL STRZELCÓW: Oleg Yurashko - 5 bramek (Białe Orły z Łanowic)
• NAJLEPSZY BRAMKARZ: Mikołaj Kwiatek (Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno)
• NAJLEPSZY ZAWODNIK: Aleks Michalik (Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno)
• NAJMŁODSZY ZAWODNIK: Ole Bagriy (Białe Orły z Łanowic)

Wyniki: Grupa A Karpaty Krosno - Beniaminek Krosno 1:3 Karpaty Krosno - Nafta Splast Jedlicze 2:1 Beniaminek Krosno - Nafta Splast Jedlicze 3:0

1. Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno 6 pkt.
2. Karpaty MOSiR Krosno 3 pkt.
3. ZKS Nafta Splast Jedlicze 0 pkt.

Grupa B Ekoball Sanok – Białe Orły 1:4 Ekoball Sanok – Lecha Poznań-Kołaczyce 0:1 Białe Orły – Lech Poznań-Kołaczyce 4:0
1. Białe Orły z Łanowic 6 pkt.
2. Lech Poznań Football Academy-Kołaczyce 3 pkt.
3. KS Ekoball Stal Sanok 0 pkt.

Półfinały: Beniaminek Profbud Krosno – Lech Poznań-Kołaczyce 6:0 Białe Orły z Łanowic - Karpaty MOSiR Krosno 3:2

Mecz o miejsce 5 i 6 ZKS Nafta Splast Jedlicze – KS Ekoball Stal Sanok 1:1, 3:2 karne

Mecz o miejsca 3 i 4 Lech Poznań-Kołaczyce – Karpaty MOSiR Krosno 0:4

Mecz o miejsca 1 i 2 Beniaminek Profbud Krosno – Białe Orły z Łanowic 2:1

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny turniej!!!

GOSiR Jedlicze

Słownik: