Niedziela 5 lipca 2020
imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wieczór Wigilijny w Podniebylu

Boże Narodzenie to czas refleksji i zadumy, chwila kiedy zatrzymujemy się na chwile, by pomyśleć o rodzinie, najbliższych i przyjaciołach. Jest to moment kiedy spotykamy się i zasiadamy do wspólnego stołu, życzymy sobie jak najlepiej łamiąc się opłatkiem i wspólnie kolędując. Tak właśnie było 22 grudnia 2019r. w Domu Ludowym w Podniebylu podczas „Wieczoru Wigilijnego”. 

Mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście w świątecznej aurze zasiedli do stołu i podziwiali pięknie przygotowane występy. Można było podziwiać wspaniale przygotowaną młodzież zespołu „Maskarada” przez Panią Alicję Zając. Swoim występem otworzyli nam oczy na sens Świąt Bożego Narodzenia, co życiu jest ważne, a co mniej. Następnie do wspólnego kolędowania zaprosiły nas dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej, zespół Magnolia oraz Stowarzyszenie Społeczności Wiejskiej w Potakówce. Syto zastawiony stół pysznymi smakołykami przygotowany został przez niezawodne Panie z KGW w Podniebylu.

Na koniec spotkania, swoją wizytą zaskoczył nas Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu dotarł do najgrzeczniejszych dzieci w Podniebylu. Obdarował milusińskich pysznymi słodkościami, które sfinansowała dla nich Pani Burmistrz – Jolanta Urbanik oraz Pani Sołtys – Iwona Ryczek.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze – Marcin Filip, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Joanna Bril, Radna Rady Miejskiej w Jedliczu – Józefa Uram, Dyrektor SP w Piotrówce Filia w Podniebylu – Tomasz Gajda, Vice prezes Lokalnej Grupy działania „Kraina Nafty” oraz Radny Rady Miejskiej kilku kadencji - Stanisław Chochołek, Prezes OSP Michał Polak, Naczelnik OSP Mateusz Król, opiekunka świetlicy dziecięcej – Magdalena Dąbrowska, ksiądz Jacek Pusztuk.

Spotkanie zorganizowane było przez Sołtysa wsi Podniebyle, KGW w Podniebylu oraz świetlice dziecięcą, a cały wieczór poprowadził - Pan Bogusław Pacek – dyrektor GOK-u w Chorkówce.

Magdalena Dąbrowska

Słownik: