Wtorek 26 stycznia 2021
imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

IX edycja Zakładowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

W dniu 14.12.2019 r. na hali GOSiR w Jedliczu odbyła się IX edycja Zakładowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, reprezentujących następujące zakłady: Splast Sp. z o.o. Jedlicze, F.H.U. Juna Jedlicze, Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. Krosno, Dioxid Sp. z o.o. Krosno, Eurocash Krosno, Panmar Czekańska Szmyd Sp. J. Krosno oraz debiutujące po raz pierwszy drużyny Wietpol Aerospace Krosno Sp. z o.o. Sp.k. oraz Eba Krosno Sp. z o.o. Jak co roku rozgrywki dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu emocji i sportowych wrażeń. Spotkania były bardzo zacięte, a rywalizacja pomiędzy drużynami stała na wysokim poziomie.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wojciech Florczak.

Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po 15 minut. Finaliści z poprzedniego roku zostali rozstawieni. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt., za remis 1 pkt., za przegrany 0 pkt. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do półfinałów, gdzie zwycięzcy grali o I i II miejsce, natomiast przegrani o III i IV miejsce. Zawody sędziowali: Przemysław Gancarz oraz Piotr Frankowicz. W tym roku niestety nie udało się powtórzyć zwycięstwa z zeszłorocznych zawodów zespołowi z JUNY, który odpadł już w fazie grupowej. Po blisko sześciogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców turnieju, którym okazała się debiutująca drużyna WIETPOL Aerospace Krosno. Drugie miejsce przypadło GOODRICH Aerospace Krosno. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna EUROSACH Krosno, natomiast 4 miejsce przypadło zespołowi EBA Krosno. Na zakończenie turnieju wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast czterem najlepszym zespołom zostały wręczone pamiątkowe puchary wraz z nagrodami rzeczowymi. Najlepsza drużyna otrzymała również Puchar przechodni, gdzie umieszczone zostaną dane kolejnej zwycięskiej ekipy. Przyznane zostały także dwie indywidualne nagrody rzeczowe: Najlepszy Bramkarz Dawid Klamut (Goodrich Aerospace Krosno) oraz Król Strzelców - Kamil Groborz (Eurocash Krosno). 

Dziękujemy za udział w turnieju oraz walkę w duchu fair-play.

Gratulujemy zwycięzcom ! Zapraszamy za rok!

GOSiR w Jedliczu

Słownik: