Piątek 7 sierpnia 2020
imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Mikołajki w Domu Ludowym Jedlicze-Borek

Podanie drugiemu człowiekowi ręki,  dobroci  czynu, ciepła z czułością splecionego w radość ubraną, to nic takiego, to zwykły ludzki gest, jaki okazują w swoich działaniach  Społecznicy z Borku, zawsze i każdemu.

Mikołaj, to wspaniała tradycja spotkania, na którą  niecierpliwie wszyscy, niezależnie od wieku zawsze wyczekują.  Tak też stało się w Domu Ludowym Jedlicze- Borek, we wtorek 10 grudnia 2019r, gdzie nasi wspaniali Goście „wypatrywali” przyjścia Mikołaja.   W dniu tym, członkowie  Zarządu Osiedla, Radni i  Społecznicy dzielnicy, jak co roku zorganizowali dla Wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy z Potoka, dzieci  ze świetlicy Opiekuńczo- Wychowawczej  oraz  delegacji  młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Potoka, integracyjne spotkanie mikołajkowe.  Do pomocy Mikołajowi w przygotowaniu paczek  upominkowych, oprócz gospodarzy, dołączyli  właściciele lokalnych sklepów, spółdzielni  i prywatni darczyńcy.  Smaczny poczęstunek, na  świątecznie ozdobionych stołach, przygotowany przez gospodarzy miejsca, ufundował  właściciel firmy Pro- Invest z Krosna. Jak zawsze  takie spotkania łączą wszystkich  uczestników,  wzmacniają  więzi  przyjaźni, wzajemnego wsparcia, życzliwości, szacunku i zrozumienia, a poparte wspólną zabawą przy muzyce, po prostu dodają skrzydeł na działania w przyszłości.

Żadne słowo nie odzwierciedli nastroju chwili takiego spotkania. Zatrzymane w kadrze obrazy mówią o spotkaniu mikołajkowym na Borku. Dziękuję wszystkim uczestnikom  naszego spotkania za przybycie i wspólnie spędzone chwile. Dziękuję z całego serca  Darczyńcom za hojność i okazanie dobroci drugiemu, a moim Przyjaciołom Społecznikom z Borku za  wytrwałość, zaangażowanie i wciąż młodzieńcze siły  do pracy społecznej.

Wenencja Żychowska
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze- Borek

Nagłośnienie zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.

Słownik: