Środa 3 czerwca 2020
imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

XIV Memoriał Bogusława Dziury

W dniach 22-23 listopada br. w hali GOSiR w Jedliczu odbył się XIV Memoriał Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym. Przez 2 dni zawodów swoje umiejętności strzeleckie zaprezentowało łącznie 191 uczestników. W piątek w zmaganiach szkolnych do rywalizacji stanęło 100 uczniów, ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego strzelając z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m. W sobotę w konkurencjach olimpijskich w karabinie i pistolecie pneumatycznym zmierzyło się 91 zawodników zrzeszonych w klubach strzeleckich z Podkarpacia, Małopolski i Śląska.

Memoriał Bogusława Dziury to największe zawody strzeleckie w konkurencjach olimpijskich w województwie podkarpackim. W tym roku przez 2 dni zmagań wystartowało łącznie 191 osób, które swoim udziałem uczciły pamięć Bogusława Dziury, wspaniałego trenera i wychowawcy młodzieży.

Oficjalną ceremonię rozpoczęcia zawodów prowadziła Pani Grażyna Twardzik- nauczyciel ZS w Jedliczu, a krótką notę biograficzną Bogusława Dziury przedstawił Jakub Lidwin - uczeń ZS w Jedliczu. Pamięć o Bogusławie Dziurze podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów przypomnieli: syn Bogusława Dziury, Radny Rady Miejskiej w Jedliczu Pan Ryszard Dziura, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Pan Piotr Woźniak, Dyrektor LO w Jedliczu Pani Iwona Pytel, Dyrektor ZS w Jedliczu Pan Mariusz Kielar, Dyrektor GOSiR w Jedliczu Pan Wojciech Florczak. Podczas ceremonii otwarcia zawodów obecni byli również: Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Krośnie Pan Jacek Makoś, Starszy Inspektor Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pan Robert Zygmunt, Dyrektor CUW w Krośnie Pani Renata Piękoś oraz przyjaciel, pomysłodawca i organizator poprzednich edycji Memoriału Bogusława Dziury Pan Andrzej Cynarski. Ceremonię zakończyli uczniowie klas mundurowych LO w Jedliczu pokazem musztry paradnej, po której rozpoczęto 2-dniowe zmagania w konkurencjach strzeleckich. Komplet wyników znajduje się w załącznikach.

W imieniu Organizatorów pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów. Szczególne podziękowania dla byłych zawodników Bogusława Dziury, którzy z różnych stron Polski, a nawet z Norwegii przyjechali do Jedlicza specjalnie na te zawody, by uczcić pamięć wybitnego trenera Bogusława Dziury. Uczestnikom gratuluję i zapraszam za rok! - Krzysztof Wałęga.

Wyniki szkoły - link 
Wyniki kluby - link

Słownik: