Czwartek 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Koło Gospodyń Wiejskich w Potoku świętowało 85 lat istnienia

Wyjątkowy Jubileusz miał miejsce 16 listopada br. w sali Domu Ludowego w Potoku. Swoje 85 – lecie istnienia świętowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Potoku. Z tej okazji działaczki Koła otrzymały liczne życzenia, upominki oraz serdeczne gratulacje od przybyłych gości.

W imieniu władz samorządowych, najserdeczniejsze życzenia niewyczerpanej energii oraz wielu inspiracji do nowych przedsięwzięć wraz z okazjonalnym grawertonem na ręce przewodniczącej Koła Pani Teresy Cisoń złożyła Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, która w asyście Z-cy Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu Zygmunta Jerzyka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Potoku Pani Agaty Kazalskiej obdarowała wszystkie członkinie symboliczną różą.

Spotkanie było okazją do przypomnienia działalności organizacji trwającej od 1933 roku. Warto zaznaczyć, że na początku Koło liczyło 18 gospodyń skupionych w działalność miejscowego Kółka Rolniczego, a pierwszą przewodniczącą była Pani Julia Leszczyńska.

Cieszę się, że piękna tradycja Kół Gospodyń Wiejskich trwa w Polsce już od 150 lat. Dzięki temu, że pokolenia przekazują kolejnym pokoleniom swoją mądrość i doświadczenie, to właśnie dzisiaj w Potoku możemy obserwować tętniące życiem serce miejscowości – powiedziała Burmistrz Gminy Jedlicze.

Zwieńczeniem obchodów był program artystyczny zaprezentowany przez Maję Prajsnar z Potoka oraz Grupę Artystyczną „Maskarada” z GOK w Chorkówce. Na wszystkich gości czekały smakołyki przygotowane przez gospodynie, które byy prawdziwą ucztą dla podniebienia.

 

Słownik: