Środa 2 grudnia 2020
imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Pasowania na Czytelnika

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu zaprosiła uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu na uroczystość „Pasowania na Czytelnika”.

W trakcie lekcji bibliotecznej dzieci zapoznały się z działalnością jedlickiej biblioteki, dowiedziały się w jakich etapach powstają książki oraz jaką drogę muszą przebyć by dotrzeć do rąk małych czytelników. Uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbiorów literatury dziecięcej. Wszyscy zgodnie ślubowali szanować książki, być ich wiernymi przyjaciółmi i zostali pasowani na czytelników Biblioteki Publicznej w Jedliczu. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom i zakładkę do książki. Jako, że dzieci zgodnie stwierdziły, iż każdy może spróbować swoich sił w pisaniu, podczas tego spotkania poczuć się autorami z prawdziwego zdarzenia. W magiczny świat pisarstwa przeniosła ich stara maszyna do pisania, od której to dzieci nie mogły się oderwać.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książek. A może kiedyś w przyszłości, będziemy mogli gościć na półkach jedlickiej biblioteki książki napisane właśnie przez nich.

GBP w Jedliczu

Słownik: