Środa 2 grudnia 2020
imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

70 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Chlebnej

W sobotę 21 września br. 70-lecie swojej działalności świętowało Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebnej. Wyjątkowy jubileusz był okazją do wspomnień oraz gratulacji, które na ręce przewodniczącej Koła Ewy Okulskiej złożyli m.in.: Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Radny Powiatu Krośnieńskiego Marcin Józefowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, przedstawiciele OSP Chlebna, reprezentacje Kół Gospodyń z Gminy Jedlicze.

Burmistrz Gminy Jedlicze pogratulowała wspaniałego Jubileuszu wszystkim Paniom związanym z Kołem oraz podziękowała za wspaniałą działalność na rzecz swojej miejscowości oraz całej Gminy Jedlicze.

Podczas okrągłego Jubileuszu podziękowano za wieloletnią pracę najstarszej członkini KGW w Chlebnej - Pani Władysławie Dobrowolskiej, która należała do pierwszych działaczek i założycielek Koła w roku 1949.

Spotkanie było okazją do podsumowania długoletniej działalności organizacji oraz pozostawienia pamiątkowego wpisu w kronice, która towarzyszyła Paniom na przestrzeni ostatnich lat. Przybyli na uroczystość goście mogli poznać zdolności kulinarne Gospodyń, które przygotowały regionalne smakołyki oraz przepyszny obiad. W części artystycznej wystąpił Zespół Magnolia z Podniebyla oraz Kapela Tanie Dranie, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury wJedliczu.

Słownik: