Wtorek 22 września 2020
imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Wakacje z GOSiR-em

II Turniej GP w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców - roczniki 2000 i młodsi

24 lipca miał miejsce II Turniej GP. Tym razem do zawodów przystąpiło 5 drużyn w kat. dziewcząt oraz 10 w kat. chłopców. Grano system „każdy z każdym”. Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z udziału w imprezie. Każdy otrzymał słodki poczęstunek oraz wodę, natomiast najlepsi otrzymali pamiątkowe medale. 

wyniki - PDF 

II Turniej GP w Plażowej Piłce Siatkowej Kobiet I Mężczyzn w kategorii open

W ostatnią sobotę lipca tj. 27.07 miał miejsce drugi już Turniej Grand Prix o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze w Plażowej Piłce Siatkowej OPEN kobiet i mężczyzn. Do Turnieju zgłosiło się łącznie 11 zespołów, tym razem już bez kłopotów z weryfikacją. Zawody kobiet rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do jednego wygranego seta do 21 pkt., natomiast zawody mężczyzn rozegrane zostały systemem „brazylijskim”. Po zaciętej rywalizacji w kategorii mężczyzn wygrała para NIEDBALEC/KOZŁOWSKI pokonując w finale zespół DZIOBAKI. III miejsce zajął zespół ŻYŁA/KOZUBAL a na IV uplasowali się zawodnicy IGIL/KOT. W kategorii kobiet walka o miejsca trwała do ostatniego meczu. Pierwsze miejsce w Turnieju ponownie zajęły BABKI PIASKOWE, drugie miejsce, również jak w I Turnieju dla OLCIAK-ów, trzecie dla WOS/KRAW/PIRÓG, a czwarte dla KASIA/WIKA. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za fenomenalną atmosferę podczas zawodów, pracownikom za sprawną organizację turnieju a sędziom Mateuszowi Górnickiemu oraz Zenonowi Wiśniowskiemu za profesjonalne przeprowadzenie meczy. 

wyniki - PDF 

Wycieczka turystyczno - krajoznawcza

W środę 7 sierpnia miała miejsce coroczna, jednodniowa wycieczka krajoznawcza w Bieszczady zorganizowana przez GOSiR Jedlicze dla zawodników sekcji sportowych działających przy Ośrodku. W tym roku celem wycieczki była bardzo urokliwa miejscowość w Bieszczadach - Uherce Mineralne. Pierwszym etapem wycieczki był Dworzec Kolejowy wraz z Rowerowymi Drezynami, którymi to przejechaliśmy bardzo piękna trasę do Jankowiec. Po powrocie, wycieczka udała się do Chatki Wariatka, gdzie na własnej skórze można było doznać dość specyficznych wrażeń z powodu odwróconej perspektywy. Cała Chatka bowiem „stoi na głowie” – dość ciekawe przeżycie gdy na wysokości oczu mamy stół wraz z krzesłami i naczyniami odwróconymi do góry nogami. Po wizycie w Chatce dla uspokojenia „błędnika” wszyscy udali się nad wodospady na rzece Olszance. Po powrocie znad „ogromnych” wodospadów na uczestników wycieczki czekały kolejne atrakcje - warsztaty w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła. Każdy z uczestników miał możliwość przygotowania ciasta do „proziaków”, upieczenia i ich skonsumowania, wyrobienia naczyń z gliny oraz uczestniczenia w lekcji kaligrafii za pomocą starej stalówki. Po zakończonych warsztatach uczestnicy mieli czas wolny, który wykorzystali na zakup okolicznych pamiątek. Na tym nie kończyły się przewidziane atrakcje. Całość zwieńczyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Przez cały czas trwania wycieczki uczestnikom oprócz dobrego humoru dopisała też pogoda. Dziękujemy wszystkim za bezpieczny i mile spędzony czas oraz zapraszamy na kolejną wycieczkę. Red. Kudasik Grzegorz

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej kl. VII-VIII SP oraz kl. III gimnazjum z GOSIR-em 

W ostatnim dniu lipca tj 31.07 rozegrany został Wakacyjny Turniej w Piłce Nożnej Chłopców dla klas VII-VIII Szkół Podstawowych oraz III Gimnazjum. W turnieju tym wystartowało cztery zespoły – „Szybka Drużyna FC”, „Suchoklatesy”, „Chłopaki do wzięcia” oraz „Krokodylki”. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Po ostatnim spotkaniu okazało się, że dwie drużyny zgromadziły taką sama liczbę punktów, a mecz bezpośredni między nimi zakończył się remisem. O pierwszym miejscu zadecydował lepszy bilans bramek. Ostatecznie Turniej wygrał zespół KROKODYLKI przed CHŁOPAKAMI DO WZIĘCIA. Na trzecim miejscu uplasowała się SZYBKA DRUŻYNA FC a ostatnie miejsce przypadło SUCHOKLATESOM. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek, pamiątkowe medale oraz puchary.

Wakacyjne zawody łucznicze

W niedzielę 11 sierpnia odbyły się w na torach łuczniczych w Moderówce wakacyjne zawody w łucznictwie dla zawodników ŁUKS Jedlicze.
W zawodach nie mogła wziąć udziału część zawodników z powodu wyjazdów wakacyjnych, a Katarzyna Kozioł wyjechała na zgrupowanie Kadry Narodowej w Spale.
Rywalizacja jak zwykle była zacięta. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe medale, a zwycięzcy  dyplomy.

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziecko Młodsze Chłopcy:
I   - Jakub Tenarowicz
Dziecko Młodsze Dziewczynki:
I   - Julia Sanocka
II  - Amelia Palacz
III - Małgorzata Tenarowicz
Dziecko Starsze:
I   - Kamil Mróz
II   - Julia Zajdel
III  - Julia Ochyła
Młodzik:
I   - Malwina Kubit
II  - Dominika Zajdel
Junior Młodszy:
I   - Michał Stach
II  - Dawid Smyka
III - Wojciech Szafran

GOSiR w Jedliczu

Słownik: