Wtorek 23 lipca 2019
imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Laureaci i finaliści

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji. Przy tej okazji warto jeszcze raz wrócić do tego, co najlepsze, czyli sukcesów i osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu; a w bieżącym roku było się czym pochwalić… 

Szczególnie ważne dla każdego ambitnego młodego człowieka, który myśli poważnie o swojej przyszłości, są konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a dla sportowców zawody pod patronatem KO. Stwarzają one możliwość, aby zmierzyć się nie tylko z innymi najlepszymi w danej dziedzinie wiedzy czy sportu z całego województwa, ale także stanąć do walki z własnymi lękami i słabościami, zwalczyć tremę i stres. By sięgnąć po laury, trzeba odnaleźć w sobie determinację  i wykazać się nieprzeciętną pracowitością podczas przygotowań i treningów. Sukces zazwyczaj jest efektem zarówno samodzielności w korzystaniu z różnych, dostępnych źródeł wiedzy, jak i umiejętności pracy pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego. Nagrody mają charakter prestiżowych tytułów: laureata i finalisty, co brzmi niezwykle dumnie, daje  najwyższą ocenę  na świadectwie i przepustkę do wymarzonej szkoły średniej. Sportowcy zyskują miejsca na podium oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu - laureaci i finaliści w roku szkolnym 2018/2019:

  1. Jakub Cichy uczeń klasy III a G – Laureat Przedmiotowego Konkursu Języka Angielskiego oraz Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude – Odważ się być mądrym”,
  2. Mateusz Fałat  uczeń klasy VI b SP – Laureat Przedmiotowego Konkursu z Geografii,
  3. Samanta Wójcik uczennica klasy III c G – Laureatka Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego oraz  Przedmiotowego Konkursu Języka Niemieckiego,
  4. Michał Janocha  uczeń klasy III c G Finalista Przedmiotowego Konkursu Matematycznego,
  5. Anna Klatka uczennica klasy VIII b SP – Finalistka Przedmiotowego Konkursu z Matematyki,
  6. Julia Trybus uczennica klasy III a G - Finalistka Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego,

Laureaci Igrzysk Młodzieży Szkolnej

1. Janocha Michał

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

2. Biskup Jakub

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

I m Finał Wojewódzki IMS w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

III m Finał Ogólnopolski IMS w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

3.Och Tymoteusz

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

I m Finał Wojewódzki IMS w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

III m Finał Ogólnopolski IMS w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

4. Mróz Kamil

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

I m Finał Wojewódzki IMS w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

III m Finał Ogólnopolski IMS w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

5. Maciejowski Karol

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

III m Finał Ogólnopolski IMS w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

6. Dziura Michał

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

7. Wajda Jakub

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

8. Gęsiak Ignacy

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

I m Finał Wojewódzki IMS w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

9. Bek Krzysztof

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

10. Korzeniowski Jakub

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

11.Nowak Karol

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

12. Wąsik Gabriel

I m Finał Wojewódzki IMS w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

13. Szymbara Mateusz

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

14. Wietecha Szymon

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

15. Jastrzębski Szymon

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

16. Klekot Bartosz

III m Półfinał Wojewódzki ( VIII w województwie) IMS w piłce ręcznej- Sanok 2019

17. Bil Weronika

VIII m Finał Wojewódzki IMS w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

18. Wiewiórska Aleksandra

VIII m Finał Wojewódzki IMS w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

19. Goleń Manuela

VIII m Finał Wojewódzki IMS w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

20. Uram Martyna

VIII m Finał Wojewódzki IMS w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

Laureaci Igrzysk Dzieci

1. Półchłopek Jakub

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Finał Wojewódzki ID w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

III m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

VII m Finał Ogólnopolski ID w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

2. Wojnar Adrian

III m Finał Wojewódzki ID w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

VII m Finał Ogólnopolski ID w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

3. Bil Bartosz

III m Finał Wojewódzki ID w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

VII m Finał Ogólnopolski ID w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

4. Zdzieba Szymon

III m Finał Wojewódzki ID w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

VII m Finał Ogólnopolski ID w narciarstwie biegowym - Białka Tatrzańska 2019

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

5. Buczyński Dominik

III m Finał Wojewódzki ID w biegach narciarskich - Ustjanowa 2019

6. Dębiczak Konrad

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

7. Fałat Mateusz

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

8. Jeż Wiktor

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

9. Kania Franciszek

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

10. Kochanek Jakub

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

11. Kusiak Kamil

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

12. Lubaś Piotr

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

13. Mazuchowski Miłosz

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

14. Pitrus Oskar

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

III m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

15. Szergowicz Igor

II m Finał Wojewódzki ID w sztafetowych biegach przełajowych - Kolbuszowa 2018

16. Mróz Nikola

II m Finał Wojewódzki ID w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

17.Biedroń Otylia

II m Finał Wojewódzki ID w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

VII m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

18. Fałat Weronika

II m Finał Wojewódzki ID w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

VII m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

19. Kochańska Maja

II m Finał Wojewódzki ID w narciarstwie biegowym - Ustjanowa 2019

VII m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

20. Antonik Maja

VII m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

21. Skóra Zofia

VII m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

22. Uliasz Wiktoria

VII m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019

23. Borula Patrycja

VII m Finał Wojewódzki ID w drużynowych biegach przełajowych - Pustynia 2019        

Na zakończenie warto dodać, że największą nagrodą dla nauczyciela jest radość  ucznia ze zdobytego tytułu i wyróżnienia,  tak więc cieszyliśmy się wspólnie z osiągnięć naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że doświadczenie udziału w przedmiotowych i sportowych zmaganiach pozwoliło uczniom poszerzyć horyzonty i znacząco zaprocentuje na dalszym etapie kształcenia.

SP Jedlicze