Wtorek 26 maja 2020
imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

31 maja 2019 roku w Jaśle odbył się finał akcji zorganizowanej przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki pod hasłem „Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu. 

Organizatorzy zadbali o wysoki poziomi przygotowanie imprezy, którą rozpoczął „Bieg po słońce” na dystansie 640 m. SP w Jedliczu w biegu reprezentowali: Aleksandra Paradysz kl.5a, Nikola Mróz kl.6a, Oskar Pitrus kl.6b oraz Miłosz Mazuchowski kl. 5a pod opieką Pani Elżbiety Pitrus.

Po zakończeniu konkurencji biegowej uczestnicy, w oczekiwaniu na rozdanie nagród, mogli wziąć udział w quizach, grach i zabawach ruchowych oraz konkursach plastycznych. Ci, którzy byli bardziej zmęczeni, mieli okazję obejrzeć występy dziecięcych grup wokalnych.

Gdy nadeszła pora wręczenia nagród, mieliśmy powody do radości. III miejsce w „Biegu po słońce” zajął uczeń – Miłosz Mazuchowski, za co otrzymał puchar, medal oraz liczne nagrody rzeczowe.

Aleksandra, Nikola oraz Oskar również mogli zaliczyć swój udział w zawodach do bardzo udanych i także zostali nagrodzeni otrzymując dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Kolejnym punktem programu było nagradzanie zwycięzców w konkursie plastycznym, w którym wzięły udział uczennice: Iga Trybus kl. 3a gim. oraz Karolina Okarma kl.3a gim. – opiekun Pani Irena Pikul. W trakcie podsumowania okazało się, że obie dziewczynki zostały również nagrodzone.

W tym dniu żaden z uczestników imprezy nie był przegrany. Organizatorzy wszystkim wręczyli nagrody oraz podziękowali za udział i dobrą zabawę.

SP Jedlicze

Słownik: