Piątek 29 maja 2020
imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi Gminy Jedlicze w 2018 roku

W sobotę 27 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze dla sportowców trenerów i działaczy sportowych w minionym roku. Kapituła konkursowa, która wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach, obradowała w składzie: Ryszard Zagórski, Roman Kopeć, Marian Jajeśnica, Małgorzata Głowacka – Pietruś.

W kategorii sportowiec nagrodzeni zostali:

Weronika Fałat reprezentuja sekcję kolarską Jedlicze Team działającą przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. W sezonie 2018,  aż 21 razy zdobyła I miejsce w zawodach rowerowych. Indywidualnie osiągnięcia zawodniczki to:  Pucharu Polski, Puchar Tarnowa, Puchar Małopolskiej Ligi Kolarskiej oraz Pucharu Doliny Poprawy, Pucharu Tarnowa. Startuje w kategorii „Dziewczęta -10 lat”.

Paula Pasterczyk (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze) to zdobywczyni pierwszego historycznego brązowego medalu dla Gminy Jedlicze podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych w kategorii juniorek. Uczestniczka kilkunastu zawodów w biegach narciarskich sezonu  2018.      

Natalia Maciejczyk  (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze) została powołana do Kadry Narodowej w strzelectwie na rok 2019. Rekordzistka Województwa Podkarpackiego w konkurencjach strzeleckich tj.:  karabin pneumatyczny 50 strzałów, karabin pneumatyczny 60 strzałów, karabin sportowy 3 postawy 3x30. Zdobywczyni  II miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich o Puchar Żołnierzy Wyklętych oraz brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.

Gabriel Bożek (Krośnieński Klub Kyokushin Karate) to Mistrz Polski Karate Kyokushin w kategorii Młodzieżowiec kumite - 80 kg w 2018 roku, broniąc tym samym  tytuł Mistrza Polski zdobytego w 2017 roku. Dodatkowo jest Mistrzem Makroregionu Południowego w kategorii Młodzieżowiec kumite - 80 kg.

Michał Stach  (Łuczniczy Uczniowski Klub Sportowy) osiąga najwyższe wyniki sportowe podczas zawodów organizowanych na arenie krajowej. Michał jest m.in. Mistrzem Polski Młodzików Starszych, halowym Mistrzem Polski Młodzików, Mistrzem Polski Mikstów oraz województwa  Podkarpackiego. Zdobywca I-miejsca w Pucharze Okręgu Rzeszowskiego, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Członek Kadry Wojewódzkiej.

Robert Janocha  (Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze) jest zdobywcą mistrzowskich tytułów i wysokich osiągnięć sportowych w dyscyplinie Nordic Walking na arenie krajowej i międzynarodowej.  To złoty Medalista Mistrzostw Świata Nordic Walking na dystansie 21 km w kategorii wiekowej 50-59 lat, brązowy Medalista Mistrzostw Polski na dystansie 10 km w kategorii 50-59 lat. Może poszczycić się  Wicemistrzostwem Polski w Maratonie Górskim w kategorii 50-59 lat oraz III miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kategorii 50-59 lat. Rozwija swoje pasje i zdobywa medale także w narciarstwie biegowym.

Wśród nominowanych w tej kategorii byli: Jakub Półchłopek, Mateusz Fałat, Wiktor Jeż, Katarzyna Kozioł, Malwina Kubit, Anna Szafran, Oliwia Bril, Jakub Biskup, Karol Maciejowski, Aleksandra Wiewiórska, Karolina Dobosz, Blanka Weronika – Trybus, Amelia Bożek.

W kategorii trener i działacz nagrodzeni zostali:

Roman Kudroń (Łuczniczy Uczniowski Klub Sportowy) - pasjonat łucznictwa, główny inicjator i trener sekcji łuczniczej działającej w Gminie Jedlicze. W 2019 roku założył  Łuczniczy Uczniowski Klub Sportowy. Dzięki jego zaangażowaniu i wytrwałej pracy zawodnicy osiągają wysokie wyniki na szczeblu ogólnopolskim, okręgowym i gminnym.  

Wojciech Uram - założyciel rywalizacji "Na sportowo z Gminą Jedlicze", która cieszy się dużym powodzeniem. Pomysłodawca i organizator Rodzinnego Rajdu Rowerowego przez Miejscowości Gminy Jedlicze, gromadzącego setki uczestników.  Wspomaga i angażuje się w różne inicjatywy sportowo-rekreacyjne organizowane na terenie Gminy Jedlicze.

Nominowanymi w kategorii trener i działacz byli: Krzysztof Gajda, Krzysztof Wałęga, Mariusz Biskup.

W rywalizacji Endomondo „Aktywnie i na sportowo z Gminą Jedlicze  w 2018 roku” zwyciężyli: Agnieszka Janocha oraz Sławomir Skóra.

Dopełnieniem uroczystej gali był koncert Kapeli Podwórkowej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu.

Wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Słownik: