Wtorek 18 lutego 2020
imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej

Dnia 21 marca w Szkole Podstawowej w Strzyżowie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Potoku dotarły do tego etapu zawodów nie zaznając ani jednej porażki, zarówno na szczeblu gminnym, jak i powiatowym. Pierwsze przegrane pojawiły się dopiero podczas ¼ mistrzostw województwa w starciu z zespołami Strzyżowa oraz Jasła. Z gospodarzem i jednocześnie zwycięzcą, reprezentantki szkoły w Potoku, uległy 2:0 w setach, natomiast podczas decydującego spotkania o awansie, do kolejnego etapu wojewódzkiego, gdzie po drugiej stronie siatki znajdował się zespół jasielski, dziewczęta zaprezentowały piękną postawę na boisku, przegrywając dopiero po emocjonującym tie-breaku. Warty odnotowania jest fakt, iż w szeregach rywali startowały wyłącznie zawodniczki o przynależności klubowej. Spotkanie decydujące o trzecim miejscu w turnieju, gdzie przeciwnikiem była drużyna z Krosna, przyniosło zryw naszych zawodniczek i pokonanie w imponującym stylu oponentów, bez straty choćby jednego seta. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę, gminę, jak również powiat. Za zaangażowanie, postawę i dotarcie do ¼ etapu wojewódzkiego, serdecznie gratulujemy!

Zespół z Potoka wystąpił w następującym składzie: Maja Stareńczak, Karolina Hac, Zuzanna Hac (kl. IIIG), Julia Barsznica, Natalia Moskal (kl. VIII) oraz najmłodsze zawodniczki, Róża Ekert i Nikola Półchłopek ( kl. VII). Opiekunką drużyny była pani Agata Kazalska.

Szkoła Podstawowa w Potoku

Słownik: