Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Rachmistrz Gminy Jedlicze po raz piętnasty!

„Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.”

Hugo Steinhaus

7 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu „Rachmistrz Gminy Jedlicze”, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik.

Konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu naszej gminy i miał na celu przede wszystkim wspieranie uzdolnionych matematycznie uczniów poprzez wdrażanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy oraz kształtowanie umiejętności logicznego i twórczego myślenia. Ponadto impreza stwarza szóstoklasistom możliwość zintegrowania się z rówieśnikami z innych szkół oraz sprawdzenia wiedzy i nabytych umiejętności  w  „zdrowej” rywalizacji.

W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów ze szkół podstawowych z Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka oraz Żarnowca. W ciągu 60 minutowej rywalizacji uczestnicy zmierzyli się z 12 zadaniami o różnym stopniu trudności. Test zawierał zadania wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte, w których uczniowie musieli przedstawić tok rozumowania prowadzący do wyniku i uzasadniający odpowiedź.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz poczęstunek. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców nastąpi 22 marca 2019 r. podczas X Wiosennego Turnieju Wiedzy dla uczniów klas VI.

Młodym matematykom serdecznie dziękujemy za przybycie na coroczny konkurs, gratulujemy im odwagi i życzymy wielu sukcesów w tej trudnej dziedzinie jaką jest matematyka.

SP Jedlicze