Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Sukces w I Wojewódzkim Konkursie Literackim

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Jego celem była przede wszystkim popularyzacja wiedzy o żołnierzach wyklętych, walczących w antykomunistycznym podziemiu o niepodległość Polski po II wojnie światowej, a także upowszechnienie wiedzy historycznej tak istotnej dla tożsamości narodowej. 

Komisja Konkursowa dokonała oceny 147 prac, które napłynęły z 51 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa podkarpackiego. Jurorzy podkreślali bogactwo form wypowiedzi, a także dużą sprawność warsztatową oraz wrażliwość i erudycję uczestników turnieju.

Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. Emilia Munia zajęła I miejsce, natomiast Amanda Zawisza - II miejsce. Wręczenie nagród odbyło się 1 marca 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Nagrodzeni uczniowie mieli okazję uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, następnie wysłuchali ciekawej prelekcji poświęconej Łukaszowi Cieplińskiemu PS. „Pług” oraz obejrzeli wystawę dedykowaną Żołnierzom Niezłomnym. Była to wyjątkowa lekcja historii.

Emilii i Amandzie gratulujemy świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów. Szkoła Podstawowa w Długiem.

Szkoła Podstawowa w Długiem