Wtorek 28 stycznia 2020
imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Wspólne Kolędowanie w Żarnowcu

W Domu Ludowym w Żarnowcu, 26 stycznia, po raz piąty odbyło się tradycyjne Wspólne Kolędowanie.

Na zaproszenie Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik odpowiedziało wielu znamienitych gości, wśród których byli obecni m.in. przedstawiciele Rejonowej Rady Samborskiej, przedstawiciele władz samorządowych, radni Rady Miejskiej w Jedliczu, radni Rady Powiatu Krośnieńskiego, sołtysi wraz z delegacjami, dyrektorzy szkół i jednostek gminnych, księża, druhowie OSP, koła gospodyń wiejskich, członkowie organizacji pozarządowych i stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy. Wspólne śpiewanie kolęd rozpoczęła grupa obrzędowa „Dłużanki” z Długiego, która zaprezentowała bogaty program artystyczny związany z tradycyjnym, dawnym „kolędowaniem”.

Tego wieczoru na scenie zaprezentowały się również zespoły: „Magnolia” z Podniebyla, „Jarzębina” z Piotrówki oraz „Łęczanie” z Łęk Dukielskich. Na Wspólnym Kolędowaniu nie mogło zabraknąć zaprzyjaźnionego zespołu z Łanowic k. Sambora na Ukrainie. Zespół „Łanowiczanie” przybył do Żarnowca już po raz trzeci wraz z prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej oraz Radnym Rejonowej Rady Samborskiej Walerym Traczem, Zastępcą Starosty Samborskiej Rejonowej Administracji Piotrem Hermanem oraz Proboszczem parafii Biskowice i Wojutycze Wiktorem Pałczyńskim. Dzięki naszym gościom z Łanowic mogliśmy wysłuchać pięknych kolęd w języku polskim jak i ukraińskim. Kolędy i pastorałki zaśpiewali również uczniowie szkółki wokalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, prowadzonej przez Jana Radonia. Wspólne Kolędowanie zakończył występ kapeli podwórkowej, która również działa przy GOK w Jedliczu.

Spotkanie było również okazją do podzielenia się życzeniami. - W dobrych radach, w dobrym bycie niech Was wspiera Boże Dziecię. I niech Nowy Rok obdarzy o czym tylko serce marzy. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku- życzyła Burmistrz Jolanta Urbanik.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Jana Krajewskiego, Rady Sołeckiej w Żarnowcu, Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarnowcu za trud pracy włożony w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.

   

Słownik: