Czwartek 14 listopada 2019
imieniny: Emila, Laury, Rogera

Finał akcji „Drzewko za butelkę”

Akcja „Drzewko za butelkę” to konkurs na zebranie jak największej liczby pustych butelek PET. Za zebrane butelki placówki biorące udział w przedsięwzięciu otrzymują sadzonki drzew i krzewów do posadzenia w swoim otoczeniu. Konkurs uwrażliwia dzieci na stan środowiska naturalnego i uczy aktywności w działaniu na rzecz ochrony środowiska.

W tegorocznej edycji akcji wzięły udział wszystkie placówki oświatowe z gminy Jedlicze tj. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu, Szkoła Podstawowa w Dobieszynie, Szkoła Podstawowa w Długiem, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Piotrówce, Szkoła Podstawowa w Moderówce, Szkoła Podstawowa im. Edmunda Łozińskiego w Potoku, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarnowcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaszczwi, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu - Filia w Potoku, Punkt przedszkolny Kraina Szczęścia w Jaszczwi.

Rozstrzygnięcie konkursu i podsumowanie akcji odbyło się 11 grudnia 2018 roku w hali GOSiR w Jedliczu. Organizatorzy, Spółka ORLEN Południe, przyznali nagrody dla szkół, które zebrały największą liczbę butelek PET; dla szkół najbardziej efektywnych, czyli tych, które zebrały największą liczbę butelek w przeliczeniu na jednego ucznia oraz dla uczniów, którzy w każdej ze szkól zebrali najwięcej butelek. Nagrody wręczyła Burmistrz Gminy Jedlicze – Jolanta Urbanik oraz Członek Zarządu Spółki ORLEN Południe - Tomasz Sanecki.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Jedliczu zdobyła I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe - ilość butelek zebranych przez placówkę. Najwięcej butelek zebrał Michał Pelc z klasy 5d Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu. Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

W kategorii najwięcej zebranych butelek, szkoły podstawowe:

1 m – SP im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu

2 m – SP w Dobieszynie

3 m – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaszczwi Szkoła Podstawowa

W kategorii najwięcej butelek na jedną osobę, szkoły podstawowe:

1 m – SP w Dobieszynie

2 m – SP w Piotrówce Szkoła Filialna w Podniebylu

3 m – Szkoła Podstawowa w Żarnowcu

W kategorii najwięcej zebranych butelek, przedszkola:

1 m – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaszczwi Samorządowe Przedszkole w Jaszczwi

2 m – Samorządowe Przedszkole w Jedliczu

3 m – Punkt przedszkolny Kraina Szczęścia w Jaszczwi

W kategorii najwięcej butelek na jedną osobę, przedszkola:

1 m – Punkt przedszkolny Kraina Szczęścia w Jaszczwi

2 m – SP w Długiem – oddział przedszkolny

3 m – SP w Dobieszynie – oddział przedszkolny

Warto odnotować, że łączna ilość zebranych w tym roku butelek tj. 404 270 szt. w stosunku do roku poprzedniego jest wynikiem większym o blisko 180 tys. sztuk.

Na finał akcji „Drzewko za butelkę” organizatorzy przygotowali dla najaktywniejszych uczestników konkursu nagrody, dyplomy i znakomitą zabawę. Dzieci obejrzały spektakl promujący zdrowy styl życia, wzięły udział w zabawach i konkursach sprawnościowych, a nawet otrzymały słodką przekąskę.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę butelek i przyczynili się do sukcesu naszej szkoły  w tegorocznym konkursie.

Słownik: