Wtorek 18 lutego 2020
imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

II miejsce Oliwii Garbacik w Mikołajkowym Festiwalu Piosenki Droga do Gwiazd

Tradycyjnie jak co roku w miesiącu grudniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce organizowany jest Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. Festiwal, który odbył się 6 grudnia 2018r miał na celu promocję dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, stworzenie możliwości debiutu uzdolnionym młodym wykonawcom, a także popularyzację śpiewania piosenek. Na scenie wystąpiło 52 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych, uczniowie ze szkół podstawowych z Bóbrki, Chorkówki, Długiego, Dobieszyna, Draganowej, Faliszówki, Iwonicza, Kobylan, Kopytowej, Leśniówki, Szczepańcowej, Szebni, Świerzowej P., Warzyc, Zręcina oraz dzieci i młodzież z Gminnych Ośrodków Kultury z Korczyny, Chorkówki, Domu Kultury z Jasła oraz Studia Tańca i Muzyki „AT DANCE” w Krośnie.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Ewa Kłos – nauczyciel muzyki, wokalistka, Izabela Drobek – instruktor z GOK–u z Miejsca Piastowego, wokalistka oraz Wojciech Tomkiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie, które przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dużym sukcesem zakończył się występ wokalny Oliwii Garbacik, uczennicy SP w Długiem, która w kategorii klas IV-VI zaprezentowała się na wysokim poziomie, zajmując II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Jolanta Nikody

Słownik: