Poniedziałek 20 maja 2019
imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Mieszkaniec Gminy Jedlicze Mistrzem Polski w karate

W dniu 10 listopada 2018r. w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców zorganizowane przez Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Remigiusza Karpińskiego. W zawodach udział wzięło 192 zawodników z 65 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate, który na co dzień ćwiczy na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu reprezentowało, pod opieką sensei Ireneusza Kaszy, pięciu zawodników. Zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale zdołali obronić zeszłoroczny tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Młodzieżowców (18 – 21 lat).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik jaki uzyskał reprezentujący Gminę Jedlicze, pochodzący z Jaszczwi Gabriel Bożek, który startując w kategorii do 80 kg, dokonał rzeczy niezwykle trudnej dla każdego sportowca – obronił wywalczony rok temu mistrzowski tytuł, w półfinale pokonując aktualnego Mistrza Polski Seniorów.

Podwójne srebro dla Kryspina Paradysza, który w kategorii kata, poprawił swój zeszłoroczny wynik i uplasował się na drugim miejscu podium. W finale kategorii kumite (kat. -70 kg) Kryspin, jako obrońca zeszłorocznego tytułu, musiał uznać wyższość augustowskiego zawodnika aktualnego Mistrza Polski Seniorów do 70 kg.

Patryk Dobrzański debiutując w kat. – 65 kg kumite młodzieżowiec, w pierwszej walce trafił  na późniejszego wicemistrza i ostatecznie ukończył zawody na 6. miejscu.

Jakub Kasza startował w imprezie juniorskiej (16 – 17 lat), w kata i kumite do 70 kg – niestety, tym razem nie udało się zdobyć miejsca medalowego.

Najbardziej pechowy reprezentant Krośnieńskiego KKK, Gracjan Bożek, solidnie przygotowywał się do startu w mistrzostwach, jednakże brak ukończonych 18 lat w dniu startu, stał się przeszkodą do udział w mistrzostwach i Gracjan nie miał okazji zadebiutować w młodzieżowcach.

Drużynowo Krośnieński KKK powtórzył zeszłoroczny wynik i dzięki wywalczeniu trzech medali obronił Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców.

Słowa uznania i gratulacje dla Gabriela i Kryspina, za ogrom pracy włożony w przygotowania, pot wylany podczas treningów, za hart ducha i wolę walki. Podziękowania dla ich terenów: shihana Romana Woźniaka i sensei Ireneusza Kaszy za przygotowanie zawodników do mistrzostw, wsparcie, mobilizację i cenne wskazówki. Do osiągnięcia drużynowego sukcesu przyczynili się również Patryk, Jakub i Gracjan – bo to przecież z nimi na co dzień trenują zdobywcy medali i to właśnie z nimi walczyli i doskonalili techniki podczas zeszłotygodniowego zgrupowania w Lubeni. Wszyscy oprócz Kryspina trenują na co dzień w sekcji w Jedliczu. Gratulacje dla całej ekipy – OSU!

Sensei Ireneusz Kasza – prowadzący sekcję karate w Jedliczu

Klasyfikacja drużynowa:

1. Suwalski Klub Kyokushin Karate 18 pkt.
2. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 11 pkt.
3. Ostrołęcki Klub Kyokushin Karate 8 pkt.
3.  Ippon Konstancin – Jeziorna 8 pkt.

Klasyfikacja indywidualna

 

Słownik: