Piątek 22 marca 2019
imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Uroczyste otwarcie Samorządowego Żłobka w Jedliczu

Pierwsze maluszki zawitały w Samorządowym Żłobku w Jedliczu już z początkiem wakacji. Wówczas 2 lipca ks. proboszcz Stanisław Turoń dokonał poświęcenia obiektu, zaś 6 sierpnia miała miejsce uroczystość inauguracyjna z udziałem dzieci, rodziców, licznie przybyłych zaproszonych gości. Uroczystość związana była również z nadaniem pierwszemu Samorządowemu Żłobkowi w Gminie Jedlicze imienia patronki św. Gianny Beretta Mola.

Św. Gianna (Joanna) jest patronką lekarzy, małżeństw, rodzin, dzieci poczętych, matek w stanie błogosławionym, Akcji Katolickiej, a także patronką organizacji zrzeszających lekarzy ginekologów położników w służbie życiu. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II w 1994 roku, a następnie kanonizowana w 2004 roku. Jej relikwie znajdują się w pobliskim Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu.

W piękny słoneczny dzień wszystkich powitała dyrektor Katarzyna Jucha. Ten żłobek jest miejscem, gdzie pełni się opiekę, wychowuje i uczy najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Nie powstałby gdyby nie inicjatywa i zaangażowanie Pani Burmistrz Jolanty Urbanik, która mimo nie zawsze  sprzyjających okoliczności wytrwale dążyła i popierała wszelkie działania  zmierzające do jego powstania – podkreśliła dyrektor Katarzyna Jucha.

To dla mnie szczególnie uroczysta chwila. Spełniło się moje marzenie, z którym rozpoczynałam pracę jako Burmistrz i w tak krótkim okresie czasu udało nam się  inwestycję zwieńczyć sukcesem. Nasz żłobek funkcjonuje od początku lipca i jest to miejsce, w którym dzieci są bezpieczne, a pracownicy są przyjaźni, pełni cierpliwości, zrozumienia i wielkiej miłości dla dzieciaków – mówiła Burmistrz Jolanta Urbanik.

Wspaniałą niespodzianką dla zaproszonych gości był wyjątkowy program artystyczny w wykonaniu najmłodszych dzieci z naszego żłobka oraz sympatycznych sąsiadów tj. przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu. Zwieńczeniem programu był recital młodych artystek Martyny Szot i Dominiki Syrek ze Szkółki Wokalnej prowadzonej przez instruktora Jana Radonia działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu.

W trakcie uroczystości Pani Burmistrz uhonorowała osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania żłobka. Pamiątkowe podziękowania otrzymali: Sekretarz Gminy Barbara Korzeniowska, architekt projektu Edyta Poznańska, autor wniosków o dofinansowanie Anna Lubaś, Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Adam Niepewny oraz inspektor Referatu Inwestycji i Rozwoju Rafał Gomułka. Na wystawie zdjęć towarzyszącej wydarzeniu krok po kroku przedstawiono powstawanie inwestycji oraz  początki funkcjonowania. Zaproszeni gości mogli osobiście podziwiać nowy żłobek, w którym czas spędzają nasze maluchy.

Na tą  wyjątkową okazję pozdrowienia oraz gratulacje przesłała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

List Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart

Na otwarcie pierwszego Samorządowego Żłobka w Gminie Jedlicze przybyli m.in.: radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego J. Borcz i J. Bril, radny Rady Powiatu Krośnieńskiego P. Waśko, Z-ca Burmistrza R. Zagórski, radni Rady Miejskiej w Jedliczu z Przewodniczącym Rady Miejskiej P. Woźniakiem, dyrektor ZEASiP M. Świdrak, pracownicy Urzędu Gminy w Jedliczu zaangażowani w realizację inwestycji, autorka wniosku o dofinansowanie A. Lubaś, architekt współautor projektu E. Poznańska oraz rodzice dzieci.

Nasze maluchy z Samorządowego Żłobka w Jedliczu gwiazdami Telewizji Polskiej. Informacja o otwarciu pierwszego żłobka w Jedliczu ukazała się 6 sierpnia br. w głównym wydaniu wiadomości TVP: link do materiału 

Słownik: