Piątek 15 lutego 2019
imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Wspólne Kolędowanie w Żarnowcu

Dnia 27 stycznia br. po raz czwarty w sali Domu Ludowego w Żarnowcu odbyło się Wspólne Kolędowanie. Na zaproszenie Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik przybyło wielu znamienitych gości, wśród których byli obecni m.in.: proboszcz parafii w Żarnowcu ks. Marek Cecuła, przedstawiciele władz samorządowych, Dyrektorzy szkół, jednostek, druhowie OSP, Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich wraz z delegacjami, sołtysi, członkowie organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie naszej gminy.


Wspólne śpiewanie kolęd rozpoczął zespół Łanowiczanie, który wraz z prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej oraz Radnym Rejonowej Rady Samborskiej Walerym Traczem przybył po raz drugi do Żarnowca z polskiej wsi Łanowice, znajdującej się na Ukrainie. Ich autentyczna radość ze śpiewu i muzyki udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mieć możliwość spędzić z nimi wyjątkowe chwile.


Nagłe „wtargnięcie” obrzędowej grupy „Dłużanki” z Długiego wzbudziło zaciekawienie i ogromne zaskoczenie gości spotkania. Kolędnicy swoim występem ubarwili i tak bogaty program artystyczny. Nie jednemu uczestnikowi spotkania z nostalgią powróciły wspomnienia dawnych zwyczajów często już dziś niedocenianych i zapomnianych.

Z ogromną sympatią przyjęto kolędy i pastorałki w wykonaniu Szkółki Wokalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, prowadzonej przez Jana Radonia. Młodzi wykonawcy zaskoczyli kunsztem wokalnym, muzykalnością i radością śpiewania.

Nie zabrakło rodzimych zespołów śpiewaczych „Magnolii” z Podniebyla i „Jarzębiny” z Piotrówki, którym akompaniował Damian Michniewski.

Serdeczne dziękujemy Sołtysowi Janowi Krajewskiemu, Radzie Sołeckiej z Żarnowca oraz Grażynie Bobusi, Krystynie Baran, Krystynie Filip, Marii Szkałubie, Wiesławie Myśliwej, Zdzisławie Wierdak, Agacie Socha, Marzenie Wojdyle, Alicji Szczepańskiej, Dorocie i Wiktorii Gąsior, Klaudii Stoś, Roksanie Wojnar, Agacie Zych za trud pracy włożony w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości oraz pysznego posiłku.

GOK Jedlicze

 

Słownik: