Piątek 15 lutego 2019
imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym uczniowie z terenu gminy Jedlicze mają możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
Przez dwa styczniowe dni w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu rozbrzmiewały więc najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

20 stycznia na scenie zadebiutowały przedszkolaki z: Samorządowego Przedszkola w Jedliczu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaszczwi, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu, Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Dobieszynie oraz Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi.
Młodych artystów oceniała komisja w składzie: Władysław Niżnik-nauczyciel muzyki oraz Stefan Pasterczyk-założyciel i muzyk wielu zespołów muzycznych.

Jury przyznało:

I miejsce – Mai Bobusi z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu
II miejsce – Emilii Fortunie z Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi
III miejsce – Mikołajowi Majewskiemu z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi

oraz pięć wyróżnień: Magdalenie Furmańskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu, Magdalenie Hagel ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, Klarze Dziurze ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, Lenie Pilch z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu oraz Szymonowi Sysołowi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaszczwi.

Drugiego dnia w konkursie zaprezentowali się uczniowie klas I-III, IV-VI Szkół Podstawowych oraz klasy VII SP i gimnazjum.

W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej jury w składzie: Władysław Niżnik-przewodniczący, Stefan Pasterczyk oraz Zygmunt Jerzyk-zastępca Dyrektora GOK w Jedliczu przyznało:

I miejsce - Amelii Kłosowicz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
II miejsce - Roksanie Fejkiel ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie
III miejsce - Dominice Kudroń ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu

Wyróżnienia: Sara Penar Szkoła Podstawowa w Dobieszynie, Karolina Karol z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu, Liliana Guberniak Szkoła Podstawowa w Jedliczu, Nikola Ciupa z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu oraz Milena Gancarz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej przyznano:

I miejsce - Karolinie Turek ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie
II miejsce - Nadii Głowackiej ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
III miejsce - Oliwii Garbacik ze Szkoły Podstawowej w Długiem

Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Jucha z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi, Julia Skóra z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu, Wiktoria Bołoz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu, Aleksandra Janik ze Szkoły Podstawowej w Długiem.

Na zakończenie zmagań konkursowych kolędy i pastorałki zaśpiewali uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum.

I miejsce jednogłośnie jury przyznało Julii Bondaronek ze Szkoły Podstawowej w Moderówce
II miejsce wyśpiewała Martyna Szot ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
III miejsce Karolina Bołoz również ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu

Wyróżniono: Dominika Mroza ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce oraz Dominikę Syrek ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ręcznie robione i malowane ceramiczne anioły. Podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek wręczono również nagrody za Konkurs Plastyczny „Świąteczne anioły”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

GOK Jedlicze

Słownik: