Poniedziałek 22 października 2018
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zwycięstwo chłopców oraz II miejsce dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 9 października 2017 roku na terenach PWSZ w Krośnie, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Warunki pogodowe były dość dobre, trasa długa i trudna z powodu silnie wiejącego wiatru. Do rywalizacji stanęły najlepsze ekipy z powiatów: krośnieńskiego, miasta Krosna i strzyżowskiego. W zawodach wzięły też udział drużyny z Jedlicza, które zajęły II miejsce w zawodach powiatowych i uzyskały awans do zawodów rejonowych.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a wszyscy zawodnicy walczyli o każdą sekundę i przebiegnięty metr. Także nasi uczniowie dostarczyli nam dużo emocji. Chłopcy rozpoczęli swój bieg bardzo dobrze i po pierwszej zmianie zajmowali drugie miejsce, jednak już na czwartej zmianie nasza męska sztafeta objęła prowadzenie i do samego końca utrzymała swoją pozycję – wygrywając całą rywalizację i uzyskując awans do finałów wojewódzkich. Więcej dramaturgii dostarczyła nam drużyna żeńska. Dziewczęta po pierwszej zmianie były na czwartej pozycji, ale sztafeta – to 10 zawodniczek. Stopniowo nasze zawodniczki zaczęły odrabiać stracony dystans do rywalek i już po kolejnej zmianie zajmowały trzeci miejsce, ale jeszcze z duża stratą do pierwszych dwóch drużyn. Dopiero  na 9 zmianie jedliczanki przesunęły się na II pozycję i do samego końca nie oddały swojego miejsca. Tym samym zajmując II miejsce – sprawiły nie tylko wielką niespodziankę, ale uzyskały podobnie jak chłopcy - awans do finału wojewódzkiego, w którym wystąpi 12 najlepszych sztafet z całego województwa podkarpackiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za walkę i życzymy wspaniałego występu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się już 19 października 2017 r.

Nasze sztafety: wystąpiły w składzie:

Bil Weronika, Jurusik Kamila, Szot Martyna, Maciejowska Klaudia, Bolanowska Izabela, Wewiórska Aleksandra 3:29, Wodzińska Aleksandra 3:37, Twaróg Marcelina, Woźniak Weronika 3:32, Uram Martyna oraz Wiśniowska Weronika, Bobusia Karolina.

Bek Krzysztof, Janocha Michał, Szymbara Mateusz, Maciejowski Karol, Wajda Jakub, Dziura Michał, Mróz Kamil, Och Tymoteusz, Klekot Bartosz, Lepucki Łukasz, Nowak Karol, Chodorowski Tomasz, Kania Jakub, Mróz Kamil, Wójtowicz Mateusz.

Opiekę sprawowali: Beata Wosiewicz, Robert Gleń i Piotr Bril.

MUKS Podkarpacie Jedlicze

Słownik: