Wtorek 19 czerwca 2018
imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Sukces jedlickich kolarzy w MTB Dukla Wolf Race

W dniach 5-6-7 Maja odbył się trzydniowy etapowy maraton MTB Dukla Wolf Race, którego organizatorem był MOSiR Dukla. Wyścig podzielony na 3 etapy:

1 Etap  Grodzisko - Wietrzno  48 km i 1250 m przewyższenia
2 Etap  Piotruś - Cergowa  72 km i 2380 m przewyższenia
3 Etap  Baranie – Kardasz  63 km i 1750 m przewyższenia

Trudne technicznie tereny wymagały od uczestników dużego wysiłku i dobrej kondycji. Pogoda nie rozpieszczała i sportowcy  musieli rywalizować w  trudnych, błotnistych, śliskich i niebezpiecznych trasach przebiegający przez Krainę Łemków w dzikich zakątkach Beskidu Niskiego.

Na starcie nie mogło również zabraknąć  zawodników sekcji kolarstwa górskiego Jedlicze Team w składzie:

Jedlicze Team 1 -  rywalizujący w Team MEN: Krzysztof Gajda i Sławomir Skóra

Jedlicze Team 2 -  rywalizujący w Team MIX: Kamila Wójcikiewicz i Piotr Ślusarz

Przygotowania do tej imprezy rozpoczęły się już w okresie zimowym i jak się okazało nie poszły one na marne. Świetna dyspozycja zawodników z Jedlicza pozwoliła na wygranie wszystkich trzech etapów wyścigu, zarówno w Team MEN jak i MIX, i tym samym zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Plan został wykonany w 100%, a radość w ekipie była ogromna.

Oprócz klasyfikacji Team-ów prowadzona była również klasyfikacja indywidualna. Tutaj również zawodnicy z Jedlicza uplasowali się na bardzo wysokich miejscach:

  • Krzysztof Gajda 1 miejsce w kat. M3 i 3 miejsce Open
  • Kamila Wójcikiewicz 1 miejsce w kat. K2 i 2 miejsce Open wśród Kobiet
  • Sławomir Skóra 3 miejsce w kat. M3 i 8 miejsce Open
  • Piotr Ślusarz 8 miejsce w kat. M4 i 42 miejsce Open

Na trasie zawodów nie mogło zabraknąć  także kibiców, w tym najmłodszych zawodników sekcji kolarskiej z Jedlicze Team, którzy swoim dopingiem motywowali swoich kolegów do jeszcze większej walki o zwycięstwo. Gorące podziękowania dla przyjaciół, znajomych, rodzin i dla tych wszystkich, którzy pomagali naszym zawodnikom ogarnąć cały proces przygotowania do zawodów, w tym dla Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu gdzie przynależy sekcja, za możliwość startu w tej imprezie. Gratulacje i podziękowania również dla organizatora wyścigu za stworzenie tak fajnej imprezy w naszych pięknych okolicach.   

Jedlicze Team

 

Słownik: