Niedziela 5 lipca 2020
imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Nie taka fizyka straszna…

W dniu 31 maja 2016 r. w ramach realizacji projektu finansowanego przez Fundację PGNiG „Nie taka fizyka straszna” uczniowie klasy 2c Gimnazjum w Jedliczu przeprowadzili dla swoich kolegów z klas drugich interaktywny konkurs fizyczny. Pracując w grupie projektowej, opracowali pytania w formie prezentacji multimedialnej. Nakręcili także filmy z doświadczeniami oraz wybrali niezbędne do demonstracji pomoce dydaktyczne, które zakupiono do pracowni fizycznej dzięki wsparciu Fundacji PGNiG. Trzyosobowe  reprezentacje z klasy 2A, 2B i 2C przystąpiły do rozwiązywania zadań. Prócz wiedzy ważny był refleks, gdyż odpowiadała drużyna, która pierwsza zgłosiła gotowość. Drugoklasiści przygotowywali się do konkursu w trakcie całego roku szkolnego, uczęszczając na dodatkowe zajęcia z fizyki prowadzone przez nauczycielki - Panią Martę Bołoz i Panią Monikę Paradysz. W trakcie warsztatów wykorzystywano liczne pomoce, by dzięki doświadczeniom w sposób praktyczny uczyć się podstawowych zasad i praw fizyki. Rywalizacja była zacięta. Prowadzący chłopcy podzielili quiz na IV części, które obejmowały różne obszary: I część – Kto szybszy ten lepszy, II część – Prawa i zasady, III część – Doświadczenia fizyczne , IV część – Czego tu brakuje? W każdej  z części uczniowie wykazywali się kreatywnością, zaangażowaniem, ale przede wszystkim dużą wiedzą i umiejętnością kojarzenia faktów. Na podium uplasowały się kolejno drużyny  z klas: II B, II C i II A.

Nasi uczniowie podczas konkursowych zmagań udowodnili, że fizyka wcale nie straszy, ale uczy, bawi i buduje pozytywne relacje nie tylko rówieśnicze.

Quiz przygotowali chłopcy z klasy 2C - Kamil Makoś, Bartosz Wietecha i Patryk Godzisz pod opieką p. Marty Bołoz. Należy ich pochwalić za pomysłowość w wykorzystaniu pomocy fizycznych i ciekawą prezentację multimedialną.

Edyta Styś