Piątek 7 sierpnia 2020
imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Lekcja biblioteczna dla dzieci z ZSP w Jedliczu

W dniu 13 maja 2016 r. odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu lekcja biblioteczna, na którą zostały zaproszone dzieci uczące się w klasie zerowej Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu. Zajęcia te były podsumowaniem cyklu spotkań z książką prowadzonych przez bibliotekarza w ramach programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. 

W trakcie lekcji dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, dowiedziały co należy zrobić by zostać czytelnikiem i otrzymać Kartę Małego Czytelnika.  O tym jak powstaje książka uczniów nauczyli bohaterowie opowiadania Beaty ostrowickiej „Nowa Książka”. W zabawny sposób magiczna kula, drewniana żyrafa, niebieskie piórko sójki i inni bohaterowie pokazali dzieciom jak autor wymyśla książkowych bohaterów oraz  ich losy. Z wierszy  „Skarga Książki” oraz „Lament Książki” dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się czytając książeczki, a czego robić nie wolno by ich nie zniszczyć. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich ulubionych książeczkach, a także o bohaterach bajek które znają. 
Miłym akcentem spotkania było złożenie przez dzieci przyrzeczenia, że będą książeczki szanować i pozostaną ich przyjaciółmi na długie, długie lata…


Jadwiga Uliasz