Poniedziałek 30 listopada 2020
imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Aktualności

Szkoła Podstawowa w Moderówce od roku współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja. Jest to organizacja, której głównym celem jest wspieranie zdolnych uczniów, pomaganie w realizacji ich marzeń, zainteresowań i pasji. Fundacja Świętego Mikołaja została powołana w 1998 roku. Organizuje ona liczne kampanie społeczne, akcje charytatywne, prowadzi ogólnopolski program stypendialny. Misją organizacji jest pomaganie i rozumienie istoty pomagania. Nie bez powodu patronem Fundacji jest biskup św. Mikołaj - jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia i dobroci. Fundacja Świętego Mikołaja to połączenie działalności charytatywnej, edukacyjnej i naukowej.

Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz środkom z budżetu Gminy Jedlicze udało się przeprowadzić niezbędny remont kompleksu kuchennego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 128 477,22 zł.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszynie należący do koła naukowego „ORION” w bieżącym roku szkolnym biorą udział w V edycji programu naukowego „Być jak Ignacy”. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzację osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Co roku uczniowie poznają naukowców, którzy mieli wpływ na rozwój nauki i postępu. W tym roku poznają – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne w garażu OSP w Moderówce, polegające na wymianie zniszczonej, połamanej podłogi na posadzkę epoksydową. Strażacy-ochotnicy bardzo często pojawiają się jako pierwsi na miejscu zdarzenia, ratując ludzkie życie i mienie. Warto zadbać także o ich bezpieczeństwo, wyposażenie oraz stworzyć im godne warunki do pełnienia tej trudnej misji. Druhowie OSP Moderówka czynili starania o remont posadzki w pomieszczeniu garażowym, gdyż stare, zużyte podłoże znacznie utrudnia im codzienne użytkowanie pomieszczenia. W związku z tym, przy wsparciu merytorycznym pracownika Urzędu Gminy w Jedliczu, przygotowali wniosek do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie, o dofinansowanie na ten cel.

Inwestycje i remonty

Gmina Jedlicze sukcesywnie rozwija infrastrukturę drogową, która służy mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorcom. W listopadzie dokonano odbioru wyremontowanego odcinka drogi w centrum Jedlicza. Przeprowadzone prace na bocznej drodze ulicy Sienkiewicza przyczynią się do poprawy estetyki w tej części miasta oraz poprawią bezpieczeństwo i komfort poruszania się na jezdni prowadzącej do zakładów pracy, sklepów, stacji paliw oraz budynku wielorodzinnego.

Zakres wykonanych robót objął m.in.: rozebranie starej nawierzchni, poprawę odwodnienia, ułożenie nawierzchni mineralno-bitumicznej oraz utwardzenie poboczy. Wartość zrealizowanej inwestycji to 58 706, 67 zł. Zadanie zostało zrealizowane ze środków własnych Gminy Jedlicze.

Hala widowiskowo-sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu nabrała blasku i to dosłownie, ponieważ zakończyła się wymiana przestarzałego oświetlenia metalo-halogenowego na  nowoczesne oświetlenie LED. Rok 2020 to bardzo trudny czas pod względem funkcjonowania ośrodków sportu. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID 19, z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych nasza działalność została mocno ograniczona.

Gmina Jedlicze przystąpiła do realizacji projektu pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w mieście Jedlicze”. Kwota dotacji celowej pozyskanej przez Gminę Jedlicze wyniesie nie więcej niż 66 980,00 zł i będzie stanowić 100% całkowitego kosztu projektu. Projekt ten jest finansowany ze środków budżetu państwa otrzymanych od Wojewody Podkarpackiego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Okres realizacji to: wrzesień 2020 - grudzień 2020.

Oświata i wychowanie

Dnia 10 października 2020 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu „Jesienią góry są najszczersze”. Został on zorganizowany w ramach Dnia Bieszczadzkiego obchodzonego podczas 9 urodzin Millenium Hall przez Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem” i Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Celem konkursu było m. in. rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności uczniów inspirowanych pięknem bieszczadzkiej przyrody, kształtowanie wrażliwości estetycznej inspirowanej muzyką, plastyką oraz promowanie młodych talentów.

W dniu 28 września br. już po raz piąty zebrali się na sesji przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jedliczu, aby obradować nad ważnymi dla naszych młodych mieszkańców sprawami. Sesja odbyła się w Szkole Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu. W programie obrad znalazły się między innymi: informacja Burmistrza o podjętych działaniach dla stworzenia bezpiecznych warunków nauki w szkołach na terenie Gminy Jedlicze związanych ze stanem epidemii oraz zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Jedlicze.

Kultura

Miło nam poinformować, że konkurs czytelniczy „Czy to bajka, czy nie bajka” zorganizowany przez GBP w Jedliczu został rozstrzygnięty. Uczniowie klas III-IV musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia i twórczości Marii Konopnickiej. Do biblioteki wpłynęła bardzo duża liczba prac ze wszystkich szkół naszej gminy. Komisja Konkursowa po dokonaniu oceny testów wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Należy podkreślić, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, w związku z czym przyznano dodatkowe wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe za udział. Dziękujemy uczestnikom konkursu za nadesłane prace, za trud ich wykonania i zaangażowanie.

Sport

Młodzi narciarze z MUKS Podkarpacie Jedlicza w dniach 13-23 października br.  przebywali na obozie sportowym w Zakopanem dzięki dofinansowaniu z Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej. Treningi odbywały się systematycznie dwa razy dziennie. Mimo topniejącego śniegu udało się przeprowadzić trening na  Butorowym Wierchu. Narciarze z Jedlicza dużo trenowali na trasach nartorolkowych  Centralnego Ośrodka Sportu Zakopane oraz chodzili po szlakach górskich - Nosal, Kuźnice, Gubałówka, Chochołów.

Niedzielne opady deszczu nie zniechęciły miłośników biegania na nartorolkach do startu w Ogólnopolskich Zawodach na trasie prowadzącej z Jedlicza do Długiego. Do walki o najwyższe laury stanęła ponad setka uczestników podzielona na czternaście kategorii wiekowych, gdzie najmłodszy z zawodników miał zaledwie trzy lata. Obowiązywał styl dowolny i start interwałowy. Sportowcy ścigali się na dystansach od dwustu metrów do trzech kilometrów. Nad profesjonalnym pomiarem czasu czuwała firma PifSport. Oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona była również punktacja drużynowa, w której zwyciężył MUKS Podkarpacie Jedlicze przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne i UKS Wierchy.

Warto zobaczyć:

   

 

Informacja GOPS

Drogi Seniorze z terenu Gminy Jedlicze w wieku 70 plus skorzystaj z akcji „Wspieraj Seniora”. Program „Wspieraj Seniora” jest odpowiedzią na potrzeby osób w wieku 70 lat i więcej w zakresie ochrony przed zakażeniem Covid-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii. Koronawirus SARS-CoV-2 może być dla Seniorów szczególnie niebezpieczny, a przebieg choroby cięższy, niż dla osób młodych. Dlatego zachęcamy do ograniczenia wyjść z domu, unikania skupisk ludzi.

Czytaj dalej

Z urzędu

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu krośnieńskiego: Oblodzenie stopień: 1 prawd. 80%.

Przebieg: Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura gruntu w ciągu dnia w wielu miejscach będzie oscylować w okolicach 0°C, po południu temperatura zacznie spadać. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C, temperatura minimalna gruntu miejscami w nocy do około -7°C. W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia, temperatura gruntu również będzie oscylować w okolicach 0°C.

Uwagi: Brak. Ważne: Od: 2020-11-29 10:30 Do: 2020-11-30 10:30 synoptyk IMGW-PIB: Tadeusz Stolarczyk.

Czas wydania: 2020-11-29 10:23 Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Burmistrz Gminy Jedlicze ogłasza I przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż następujacego drewna opałowego/użytkowego.

Treść informacji - PDF
Załącznik nr 1 - PDF
Załącznik nr 2 - PDF

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 713/ oraz § 12 ust. 1 i 2, § 16 ust. 1 Załącznika Nr 4 do Statutu Gminy Jedlicze – Regulamin Rady Miejskiej w Jedliczu – zwołuję XXXVII sesję zwyczajną RADY MIEJSKIEJ w JEDLICZU na dzień 30 listopada 2020 r. na godz. 9:00 w sali narad Urzędu Gminy przy ul. Rynek 5, z następującym porządkiem obrad:

Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja 2020/2021 kryteria i terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do pierwszych klas szkół podstawowych. Burmistrz Gminy Jedlicze informuje o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jedlicze w roku szkolnym 2020/2021, dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnianych kryteriów oraz liczbie punktów możliwych do uzyskania za spełnienie poszczególnych kryteriów, a także o terminach postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i szkół podstawowych.

Czytaj dalej

Najbliższe wydarzenia

pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
11.12.2020 - 12:15 - Najpiękniejsza ozdoba choinkowa
11.12.2020 - 12:15 - Świąteczne anioły

Ministerstwo Rozwoju przypomina przedsiębiorcom wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o braku jakichkolwiek opłat za czynności dokonywane w CEIDG.

Gdzie zgłaszać bezdomne, ranne lub padłe zwierzęta

Regionalny System Ostrzegania

Gminne Wieści

Zapraszamy do lektury nowego                               Poprzednie wydanie
wydania Biuletynu Gminne Wieści.                              wersja PDF
                 wersja PDF
 

Kontakt

Gmina Jedlicze
ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze

NIP 684 23 63 189

Regon 370440554


Numer konta bankowego:
53 8636 1028 2002 1400 0101 0017
BS Rymanów

 Telefon:   (013) 44-84-710
                   (013) 43-52-207

(1kB)  Fax:        (013) 43-52-025

(1kB)  e-mail:    ug@jedlicze.pl