Wtorek 20 kwietnia 2021
imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Głosujemy na Dom Pomocy Społecznej w Jedliczu!

Miło jest mi poinformować, że inwestycja polegająca na budowie Samorządowego Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu została zakwalifikowana do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”.

Zapraszam Państwa do czynnego udziału w tym konkursie. Aby zagłosować na Dom Pomocy Społecznej w Jedliczu należy wejść na stronę:

https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2262/object/2456/budowa-samorzadowego-domu-pomocy-spolecznej-w-jedliczu

następnie  podać imię i nazwisko, adres mailowy oraz zaznaczyć "Nie jestem robotem" - a po udanej weryfikacji kliknąć "Zagłosuj". Na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, który  należy zaakceptować.

Powstanie Domu Pomocy Społecznej jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne związane z pomocą i podniesieniem standardu życia mieszkańców, w szczególności osób starszych potrzebujących opieki. Będzie to placówka o charakterze stacjonarnym, świadcząca usługi całodobowo, architektonicznie dostosowana do osób z niepełnosprawnością.

W dwupiętrowym budynku znajdzie się 20 komfortowo wyposażonych pokoi z własnymi łazienkami. Będzie to 10 dwuosobowych pokoi z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz do małego prywatnego ogródka oraz 10 pokoi jednoosobowych z balkonami ulokowanymi na piętrze.

Ponadto w budynku znajdą się gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarek, 3 pokoje gościnne, świetlica, sale rehabilitacyjne, pomieszczenia zaplecza gospodarczo-magazynowego, pralnia z suszarnią, recepcja. Budynek został ponadto wyposażony w windę.

Jest to pierwsza tego typu placówka na terenie Gminy. Wpisuje się ona w Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Jedlicze oraz powstającą Strategię Rozwoju Gminy Jedlicze.

Szacowana wartość projektu to kwota 5 039 834, 71 zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 to  3 857 500, 81 zł. Wkład własny gminy 1 182 333, 90 zł.

Zachęcam do głosowania na Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Jedliczu!

Burmistrz Gminy Jedlicze