Wtorek 20 kwietnia 2021
imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Narciarze z Jedlicza na Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Lubelskim

W dniach 20-22 lutego na trasach w Siwej Dolinie w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Puchar Grupy Azoty. Z dobrej strony podczas trzydniowego „maratonu” zaprezentowali się reprezentanci MUKS Podkarpacie Jedlicze. Najbliżej zdobycia medalu był Karol Maciejowski.

W pierwszym dniu rywalizacji narciarze walczyli w sprincie na dystansie 1,2 km.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, będących jednocześnie Pucharem Grupy Azoty, jedliczanie zajęli następujące lokaty:
- 9 m. - Karol Maciejowski,
- 11 m. - Jakub Biskup,
- 32 m. - Tymoteusz Och,
- 34 m. - Kamil Mróz.
Pełne wyniki - PDF

Młodsza część jedlickiej reprezentacji rywalizowała tylko w Pucharze Grupy Azoty. Oto wyniki naszych młodych sportowców:

Młodziczka:
- 10 m. - Nikola Mróz,
Chłopcy:
- 8 m. - Bartosz Bil,
- 14 m. - Dominik Buczyński,
- 21 m. - Szymon Zdzieba,
Młodzik:
- 30 m. - Adrian Wojnar.
Pełne wyniki - PDF

Niedziela na tzw. „siwce” upłynęła pod znakiem biegów stylem klasycznym ze startu interwałowego na trasach od 2,5 do 10 km. Wtedy to tuż za podium uplasował się Karol Maciejowski. Oto komplet wyników z drugiego dnia rywalizacji w Tomaszowie Lubelskim:

MP Juniorów Młodszych
- 4 m. - Karol Maciejowski,
- 16 m. - Jakub Biskup,
- 31 m. - Kamil Mróz,
- 32 m. - Tymoteusz Och.
Pełne wyniki - PDF

Puchar Grupy Azoty
Młodziczka:
- 11 m. - Nikola Mróz,
Pełne wyniki - PDF

Młodzik:
- 28 m. - Adrian Wojnar,
Pełne wyniki - PDF

Chłopcy:
- 9 m. - Bartosz Bil,
- 15 m. - Dominik Buczyński,
- 22 m. - Szymon Zdzieba.
Pełne wyniki - PDF

Finał zmagań na Roztoczu obfitował w wiele emocji podczas efektownych team sprintów, gdzie każdy zawodnik z pary miał do pokonania trasę 3x1200 metrów. Jedną z nich tworzyli Jakub Biskup i wspomniany wcześniej Karol Maciejowski, natomiast drugi duet z MUKS Podkarpacie Jedlicze stanowili Tymoteusz Och i Kamil Mróz. Ci pierwsi przez pewien czas biegli na medalowej pozycji, ale ostatecznie uplasowali się na szóstym miejscu. Drugi nasz team zajął jedenastą lokatę.
Pełne wyniki - PDF

Gratulujemy wszystkim podopiecznym trenera Piotra Brila. Dzisiaj czeka ich dzień odpoczynku, a już jutro i w czwartek (24, 25 lutego) kontynuacja Mistrzostw Polski i Pucharu Grupy Azoty w Ustjanowej.

fot. MUKS Podkarpacie Jedlicze

 

Słownik: