Piątek 5 marca 2021
imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Konkurs „Literackie Walentynki” rozstrzygnięty

„Literackie Walentynki” to konkurs, który był adresowany do uczniów klas IV-VIII ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jedlicze zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara. Zadaniem uczestników było wskazanie partnera do podanego bohatera i odgadnięcie tytułu oraz autora książki, w której owa para się pojawia.

Niektóre znane literackie pary trwale zapisały się w historii literatury i są jednoznacznie kojarzone z konkretnymi tytułami. Któż z nas nie słyszał o Romeo i Julii, Tristanie i Izoldzie, czy o Oleńce i Kmicicu? Uczestnikom konkursu te pytania także nie sprawiły większych trudności. Dzieci biorące udział w „Literackich Walentynkach” wykazały się dociekliwością i udowodniły, że potrafią dotrzeć do każdej informacji. Konkurs był nie tylko świetną zabawą, ale także przyczynił się do pogłębienia wiedzy młodych czytelników o motywie miłości w  literaturze. Być może znajdą się też tacy, którzy zaintrygowani tematem zechcą dokładnie poznać historię romansu ulubionej pary i sięgną po pierwowzór literacki  – do czego serdecznie zachęcają organizatorzy.

Komisja Konkursowa po dokonaniu oceny testów wyłoniła zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia i nagrody za udział dla wszystkich uczestników. Gminna Biblioteka Publiczna składa wszystkim uczestnikom podziękowania za nadesłane prace, za trud ich wykonania i zaangażowanie.

Przyznane zostały następujące miejsca:
I miejsce - Julia Łucka / Natalia Sanocka, SP Jedlicze
II miejsce - Maja Waliszko, SP Dobieszyn
III miejsce - Anna Kuczek / Rafał Kuczek, SP Dobieszyn
III miejsce - Aleksandra Rodzinka, SP Potok
III miejsce - Franciszek Boduch, SP Żarnowiec

Wyróżnienia otrzymują:
Michał Wiatr, SP Potok
Julia Zych, SP Potok
Elena Rak, SP Potok
Daria Nowak, SP Potok
Nikola Pec, SP Potok
Karolina Karol, Żarnowiec
Nikola Ciupa, SP Żarnowiec
Jan Dubiel, SP Dobieszyn
Milena Gabor, SP Piotrówka

Zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki w Jedliczu.

GBP w Jedlicze

Słownik: