Piątek 5 marca 2021
imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2021 online

Kolędowanie to piękna polska tradycja, która zbliża ludzi, buduje więzi, daje poczucie bliskości i wspólnoty. W dobie pandemii, kiedy nie możemy spotykać się w większym gronie i pośpiewać razem, Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zachęcił do kolędowania online.
Mimo nietypowej formy, nie zabrakło chętnych do kultywowania jednego z najpiękniejszych zwyczajów.

Swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne zaprezentowali uczniowie z klas I-VIII ze szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Wszystkim biorącym udział w konkursie, należą się wyrazy uznania za zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowanie występów.

Jury pod przewodnictwem Jana Radonia – instruktora muzyki w naszym GOK-u, oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, stopień trudności utworu, poczucie rytmu, emisję głosu oraz wrażenia artystyczne.

Po wysłuchaniu dostarczonych nagrań komisja postanowiła przyznać nagrody:
 

Przedszkola:
I miejsce – Jan Bienia, ZSP Żarnowiec,
II miejsce – Magdalena Bobusia, ZSP Jaszczew,
III miejsce – Milena Peszko, SP Dobieszyn.

Wyróżnienia:
- Aleksander Jucha, Punkt Przedszkolny „Kraina Szczęścia” Jaszczew,
- Amelia Bożek, Punkt Przedszkolny „Kraina Szczęścia” Jaszczew,
- Anita Furtek, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu,
- Daria Abram, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu,
- Julia Urbanik, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu,
- Oliwia Klekot, Punkt Przedszkolny „Kraina Szczęścia” Jaszczew,
- Patrycja Targ, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu, 
- Tymoteusz Szubra, ZSP Żarnowiec,
- Zuzanna Płonka, Samorządowe Przedszkole w Jedliczu.

Kategoria klasy I-III
I miejsce – Szymon Ciupa, ZSP Żarnowiec,
II miejsce - Nikola Piotrowska, ZSP Jaszczew,
III miejsce – Joanna Stareńczak, SP Potok.

Wyróżnienia:
- Aleksandra Szlachta, SP Potok,
- Emilia Łątka, SP Dobieszyn,
- Emilia Michalska, SP Potok,
- Franciszek Styś, SP Potok,
- Kamila Nycz, ZSP Żarnowiec,
- Lena Pilch, SP Jedlicze,
- Maria Bodaszewska, SP Jedlicze,
- Oliwia Jaskółka, SP Piotrówka.

Kategoria klasy IV–VI
I miejsce – Nikola Ciupa, ZSP Żarnowiec,
II miejsce – Milena Frączek, SP Piotrówka,
II miejsce – Oskar Zygmunt – śpiew, Antoni Gęsiak – akompaniament, SP Jedlicze,
III miejsce – Sara Penar, SP Dobieszyn,
III miejsce – Zuzanna Wiśniowska, SP Dobieszyn.

Wyróżnienia:
- Julia Łucka, SP Jedlicze,
- Dawid Kowalczyk, SP Długie,
- Eliza Uram, SP Piotrówka,
- Emilia Ochała, SP Jedlicze,
- Lena Czechowicz, SP Jedlicze,
- Nadia Targ, SP Potok,
- Natalia Dunaj, SP Piotrówka,
- Maja Waliszko, SP Dobieszyn.

Kategoria klasy VII – VIII
I miejsce - Wiktoria Stefanik SP Jedlicze,
II miejsce - Kamila Bełch SP Moderówka,
III miejsce - Zofia Sanocka SP Piotrówka.
 

Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu składa podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do występów oraz wszystkim młodym śpiewakom.

Nagrodzone i wyróżnione osoby, GOK zaprasza po odbiór dyplomów i upominków.

GOK w Jedliczu

Słownik: